Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Budują sąd zgodnie z planem

Marcin Korda, prezes Sądu Rejonowego w Tczewie poinformował, że prace związane z budową nowego gmachu sądu prowadzone są zgodnie z planem.

 

Byliśmy na placu budowy nowego obiektu dla sądu rejonowego w Tczewie. Zarówno pracowników wymiaru sprawiedliwości, jaki i klientów sądu cieszy fakt, iż inwestycja – prowadzona przez Firmę Przembud z Gdańska – idzie pełną parą a przede wszystkim zgodnie z harmonogramem robót. Potwierdza to prezes sądu, Marcin Korda, który wraz z podległą jemu kadrą pracuje w mocno wysłużonym budynku przy ulicy Kołłątaja, na którym widoczny jest upływ czasu. Nie spełnia on oczekiwanych standardów i wymogów przynależnych tego typu obiektom. Sąd od lat boryka się z problemami lokalowymi.

Bałtycka Instytucja Gospodarki Budżetowej Baltica oraz Pracownia Architektoniczna “AA” z Gdańska wykonały projekt, trzy-kondygnacyjnego budynku wraz z usprawnieniami dla osób niepełnosprawnych.

O ważności tej inwestycji niech świadczy kwota trzydziestu dwóch milionów złotych pochodzących w całości z budżetu państwa, za którą jest ona realizowana oraz statystyka. Sąd rejonowy obsługuje klientów z powiatu tczewskiego, który zamieszkuje około stu tysięcy ludzi. Rocznie sąd odwiedza około siedemdziesięciu tysięcy osób a rozpatrzonych spraw jest około trzydziestu tysięcy. Kiedy możemy więc spodziewać się zakończenia robót i oddania nowego obiektu do użytku?

Podobne wpisy