Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Budują sąd zgodnie z planem

Marcin Korda, prezes Sądu Rejonowego w Tczewie poinformował, że prace związane z budową nowego gmachu sądu prowadzone są zgodnie z planem.

 

Byliśmy na placu budowy nowego obiektu dla sądu rejonowego w Tczewie. Zarówno pracowników wymiaru sprawiedliwości, jaki i klientów sądu cieszy fakt, iż inwestycja – prowadzona przez Firmę Przembud z Gdańska – idzie pełną parą a przede wszystkim zgodnie z harmonogramem robót. Potwierdza to prezes sądu, Marcin Korda, który wraz z podległą jemu kadrą pracuje w mocno wysłużonym budynku przy ulicy Kołłątaja, na którym widoczny jest upływ czasu. Nie spełnia on oczekiwanych standardów i wymogów przynależnych tego typu obiektom. Sąd od lat boryka się z problemami lokalowymi.

Bałtycka Instytucja Gospodarki Budżetowej Baltica oraz Pracownia Architektoniczna “AA” z Gdańska wykonały projekt, trzy-kondygnacyjnego budynku wraz z usprawnieniami dla osób niepełnosprawnych.

O ważności tej inwestycji niech świadczy kwota trzydziestu dwóch milionów złotych pochodzących w całości z budżetu państwa, za którą jest ona realizowana oraz statystyka. Sąd rejonowy obsługuje klientów z powiatu tczewskiego, który zamieszkuje około stu tysięcy ludzi. Rocznie sąd odwiedza około siedemdziesięciu tysięcy osób a rozpatrzonych spraw jest około trzydziestu tysięcy. Kiedy możemy więc spodziewać się zakończenia robót i oddania nowego obiektu do użytku?

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 - Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM