Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Charytatywne morsowanie w Turzu

Charytatywne bieganie i kąpiel z tczewskimi morsami w Turzu.

W Turzu w minioną niedzielę odbył się Trzeci Bieg Morsów dla Paulinki. Podczas imprezy zorganizowanej przez tczewski klub morsów Przerębel zebrano ponad 9 tysięcy złotych przekazanych na rehabilitację 9-letniej chorej dziewczynki.

O morsowaniu w Turzu w „Sportowej TeTce Aktualnościach”:

Impreza nad jeziorem Damaszka rozpoczęła siż od biegu na dystansie 4 kilometrów. Najpierw wystartowali biegacze, kilka minut po nich na spacer z kijkami wyruszyli chodziarze. Choć liczyła się najbardziej sama radość biegania i udział, nie zabrakło sportowej rywalizacji.

Ale to nie bieg był głównym wydarzeniem imprezy. Do zimnej wody weszło blisko 100 osób.

Potem jeszcze było integracyjne ognisko, na nim kiełbaski, a imprezę zwieńczyła uroczystość wręczenia nagród i podziękowania za udział i wsparcie dla Paulinki.
Uczestników biegu i marszu było blisko 400 osób, drugie tyle osób przyjechało, by wspierać biegających maszerujących i tych najodważniejszych – kąpiących się. Choć w imprezie ważna była wspaniała zabawa poprzez sport i aktywną rekreację to nikt nie był obojętny wobec charytatywnego celu wydarzenia – pomocy Paulince Citkowskiej z Tczewa.

Organizatorzy na kilka sposobów zbierali pieniądze na rehabilitacje 9-letniej dziewczynki, potrzebuje stałej i trudnej terapii pobudzającej mózg do pracy. Pieniądze dla Paulinki pochodziły z wpisowego od biegaczy i chodziarzy, także z puszek z punktu gastronomicznego, który obsługiwały wolontariuszki z Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich. Łącznie zebrano ponad 9 tys. złotych, dwukrotnie więcej niż przed rokiem podczas drugiego biegu. Pieniądze te zostały przekazane przez tczewskich morsów mamie Paulinki.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 17:40 - Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 17:50 - Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 19:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 19:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 19:50 - Ballady Kingi Rataj

  Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

 • 21:05 - Historia Mostów Tczewskich

  Szczegółowe opracowanie historii Mostów Tczewskich w formie graficznej i fotograficznej oparte na literaturze oraz archiwalnych dokumentach (11 października 2019)

 • 21:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 21:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 21:50 - Biblioteczne Spotkania Regionalne. Żuławy

  Z naszego archiwum. Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja Aleksandry Paprot o kulturze żuławskiej (19 września 2016 r.)

 • 23:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM