Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Powstaną osiedlowe wiaty rowerowe?

Coraz więcej tczewian korzysta z jednośladu jako codziennego środka lokomocji do pracy i szkoły. Tymczasem na osiedlach zaczyna pojawiać się problem ich przechowywania. Zaproponowano budowę osiedlowych garaży dla rowerów.

W Tczewie sukcesywnie rozbudowywana jest sieć ścieżek rowerowych. Już teraz swobodnie można przemieszczać się jednośladami po mieście. Coraz liczniej tczewianie biorą udział w akcjach promujących nie tylko zdrowy tryb życia, ale także zwracają uwagę na rower jako codzienny środek transportu. Dzieci i młodzież uczestniczą w: „Rowerowym Maju”, dorośli – „Rowerem do pracy”.W większości rodzin każdy ma rower. Nawet jeśli nie jeździ nim na co dzień, musi go gdzieś przechowywać. Największy z tym problem mają mieszkańcy blokowisk, gdzie są małe piwnice, często zagracone. Zdarzają się też kradzieże rowerów z piwnic. Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy Tczewa proponuje, aby na osiedlach powstały wiaty rowerowe.

Propozycja wydaje się dość ciekawa zważywszy, że przyjęła się ona w wielu polskich miastach, które z powodzeniem ją realizują.

O zdanie na temat postawienia wiat rowerowych na tczewskich osiedlach zapytaliśmy Jerzego Konkolewskiego, prezesa największej w Tczewie Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wiaty rowerowe są dobrym pomysłem, ale na ich postawienie prezes Konkolewski wskazuje inne miejsca.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Koncert muzyki gospel

  Koncert gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Poniedziałkowa msza odprawiona 22 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 10.00)

 • 19:00 – Nie ma mowy! Odcinek 8

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (19 kwietnia 2019)

 • 19:05 – Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 20:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 15 kwietnia 2019)

 • 20:35 – Temat Tygodnia. Wielkanoc

  Program publicystyczny w naszym studiu. Redaktor Sylwia Leszka rozmawia o znaczeniu Wielkanocy nie tylko dla chrześcijan z etnologiem Kamilą Gillmeister, socjologiem Aleksandrą Hotowy i katechetą Krzysztofem Szymańskim (17 kwietnia 2019)

 • 21:05 – In Memoriam 2017 - koncert Kayah

  Występ w tczewskim amfiteatrze Kayah i zespołu Royal String Quartet w ramach XVI Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2017)

 • 22:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu