Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Czy tczewskie autobusy są bezpieczne?

Niepokojące informacje napływają z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku, który skontrolował tczewskie autobusy. Z raportów wynika, że niektóre pojazdy miały niesprawne hamulce oraz ABS, co mogło zagrażać bezpieczeństwu pasażerów. Władze miasta twierdzą, że problem jest wyolbrzymiony przez ich przeciwników.

Wzmożone kontrole rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i dotyczyły kilku przewoźników, jednak większość nieprawidłowości wykryto w pojazdach należących do miejskiego przewoźnika, czyli spółki Meteor. W ciągu ostatniego pół roku Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku szesnaście razy zatrzymał dowody rejestracyjne autobusów Meteora.

Spółka Meteor odmówiła nam komentarza w sprawie wykrytych usterek. W programie Pytania do prezydenta spytaliśmy Adama Burczyka o to, co władze miasta zamierzają zrobić z problemem przewoźnika.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie11 listopada 2019)

  • 07:30 - Niezapominajka 2018. Konkurs Patriotyczny

    Druga edycja wokalnego konkursu dla dzieci organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 oraz Centrum Kultury i Sztuki. Część patriotyczna konkursu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  • 08:40 - Polskie drogi do niepodległości

    Film dokumentalny przedstawia historię powstania NSZZ Solidarność - pierwszego wolnego związku zawodowego w krajach obozu wschodniego (2005)

  • 09:20 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie11 listopada 2019)

  • 09:30 - Bóg, Honor, Ojczyzna

    Występ dzieci z Przedszkola Nr 8 - koncert pod opieką Agaty Sowy związany ze sto pierwszą rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - (08 listopada 2019 r.)

  • 10:25 - Wieczór patriotyczny

    Spiewamy piosenki patriotyczne w SDK (2016)

  • 11:05 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie11 listopada 2019)

  • 12:30 - Wieczorek patriotyczny

    Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Spółdzielczym Domu Kultury w Tczewie (2015)

  • 13:30 - Bóg, Honor, Ojczyzna

    Występ dzieci z Przedszkola Nr 8 - koncert pod opieką Agaty Sowy związany ze sto pierwszą rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - (08 listopada 2019 r.)

  • 14:05 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM