Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Czy tczewskie autobusy są bezpieczne?

Niepokojące informacje napływają z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku, który skontrolował tczewskie autobusy. Z raportów wynika, że niektóre pojazdy miały niesprawne hamulce oraz ABS, co mogło zagrażać bezpieczeństwu pasażerów. Władze miasta twierdzą, że problem jest wyolbrzymiony przez ich przeciwników.

Wzmożone kontrole rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i dotyczyły kilku przewoźników, jednak większość nieprawidłowości wykryto w pojazdach należących do miejskiego przewoźnika, czyli spółki Meteor. W ciągu ostatniego pół roku Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku szesnaście razy zatrzymał dowody rejestracyjne autobusów Meteora.

Spółka Meteor odmówiła nam komentarza w sprawie wykrytych usterek. W programie Pytania do prezydenta spytaliśmy Adama Burczyka o to, co władze miasta zamierzają zrobić z problemem przewoźnika.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1684), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 07:35 - Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

    Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

  • 08:10 - Lech Wałęsa o walce i wolności

    Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 11 w Tczewie (2013)

  • 09:05 - Nasza Orkiestra: 70 lat HOD

    Film zrealizowany przez Tv TeTka z okazji 70-lecia Harcerskiej Orkiestry Dętej (2017)

  • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1684), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 09:35 - Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

    Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

  • 10:10 - Świąteczny koncert Passionatki 2018

    Zimowy i świąteczny koncert w wykonaniu chóru dziecięcego Passionatka w Centrum Kultury i Sztuki (2 grudnia 2018)

  • 11:00 - Piknik Strażacki 2016

    Relacja z festynu na Bulwarze Nadwiślańskim z pokazami strażackimi i koncertami (3 maja 2016)

  • 11:20 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1684), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 12:35 - Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

    Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

  • 13:10 - Bitwa o Tczew 2018

    Inscenizacja bitwy z 1807 roku pomiędzy wojskami pruskimi a napoleońskimi (22 lutego 2018 r.)

  • 13:40 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 17:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1685), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 17:35 - Kinotetka

    PREMIERA! Magazyn filmowy z konkursem. O premierach kinowych i najciekawszych propozycjach stacji telewizyjnych (23 stycznia 2020)

  • 17:50 - Puk Puk, tu Book Book

    Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarką Hanną Cygler (12 grudnia 2018)

  • 18:20 - X Festiwal Twórczości Kociewskiej. Oratorium

    Panie powstrzymaj głos ostatniego dzwonu - Msza Powszechna o Pokój. Oratorium do słów Romana Landowskiego wykonane na gali finałowej jubileuszowego festiwalu (listopad 2017)

  • 19:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1685), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 19:35 - Kinotetka

    Magazyn filmowy z konkursem. O premierach kinowych i najciekawszych propozycjach stacji telewizyjnych (23 stycznia 2020)

  • 19:50 - Pytania do Prezydenta

    Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

  • 20:10 - Maria Krawczyk w Niepołomicach

    Z naszego archiwum. Koncert Marii Krawczyk na festiwalu Ballads Of Europe w Niepołomicach (2009)

  • 20:45 - Święto działkowców 2019

    Tczewskie Dożynki Działkowców - relacja z imprezy plenerowej na bulwarze nadwiślańskim (24 sierpnia)

  • 21:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1685), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 21:35 - Kinotetka

    Magazyn filmowy z konkursem. O premierach kinowych i najciekawszych propozycjach stacji telewizyjnych (23 stycznia 2020)

  • 21:50 - Puk Puk, tu Book Book

    Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarką Hanną Cygler (12 grudnia 2018)

  • 22:20 - Spotkanie z Anetą Lewińską

    Promocja książki prof. Anety Lewińskiej w ramach Tygodnia Kociewskiego XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (18 listopada 2019)

  • 23:00 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM