Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dla jednych taniej, dla innych drożej

Jeszcze w styczniu na parkingu Szpitali Tczewskich można było za darmo zaparkować samochód do trzydziestu minut. To wystarczało, aby pacjenci zdążyli na przykład odebrać wyniki badań. Sprawdzamy, z jakiego powodu od pierwszego lutego darmowy czas został skrócony do piętnastu minut.

Do naszej redakcji zgłosił się widz, który w styczniu pojechał do Szpitali Tczewskich, aby odebrać wyniki. Bez problemu zdążył to zrobić przed upływem trzydziestu minut i w efekcie nie musiał płacić dwóch złotych za zaparkowany samochód. Mieszkaniec ponownie pojechał po wyniki w lutym. Po siedemnastu minutach chciał wyjechać z parkingu i tu natrafił na przykrą niespodziankę. Nie zauważył, że 1 lutego przy szlabanie pojawił się nowy cennik. Poprosiliśmy prezesa Szpitali Tczewskich o podanie powodów zmian oraz o przypomnienie, z jakiego powodu kilka lat temu poprzedni zarząd spółki wprowadził opłaty za parking.

Z nowego cennika wynika, że pacjenci, którzy zostawiają auto na parkingu na wiele godzin z powodu czasochłonnych badań, zaoszczędzą kilka złotych. Z kolei osoby, które chciałyby tylko na chwilę podjechać i odebrać wyniki, zdecydowanie na tym stracą.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM