Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dla jednych taniej, dla innych drożej

Jeszcze w styczniu na parkingu Szpitali Tczewskich można było za darmo zaparkować samochód do trzydziestu minut. To wystarczało, aby pacjenci zdążyli na przykład odebrać wyniki badań. Sprawdzamy, z jakiego powodu od pierwszego lutego darmowy czas został skrócony do piętnastu minut.

Do naszej redakcji zgłosił się widz, który w styczniu pojechał do Szpitali Tczewskich, aby odebrać wyniki. Bez problemu zdążył to zrobić przed upływem trzydziestu minut i w efekcie nie musiał płacić dwóch złotych za zaparkowany samochód. Mieszkaniec ponownie pojechał po wyniki w lutym. Po siedemnastu minutach chciał wyjechać z parkingu i tu natrafił na przykrą niespodziankę. Nie zauważył, że 1 lutego przy szlabanie pojawił się nowy cennik. Poprosiliśmy prezesa Szpitali Tczewskich o podanie powodów zmian oraz o przypomnienie, z jakiego powodu kilka lat temu poprzedni zarząd spółki wprowadził opłaty za parking.

Z nowego cennika wynika, że pacjenci, którzy zostawiają auto na parkingu na wiele godzin z powodu czasochłonnych badań, zaoszczędzą kilka złotych. Z kolei osoby, które chciałyby tylko na chwilę podjechać i odebrać wyniki, zdecydowanie na tym stracą.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu