Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dotacje unijne dla przedsiębiorców

Do 2020 roku Polska otrzyma z funduszy unijnych dwadzieścia miliardów euro wsparcia na rozwój firm. O dofinansowanie unijne mogą się starać niemal wszystkie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W Domu Przedsiębiorcy sprawdziliśmy z jakich dotacji i pożyczek mogą skorzystać początkujący przedsiębiorcy.

W Domu Przedsiębiorcy w Tczewie znajduje się komórka ewidencji działalności gospodarczej więc osoby rozpoczynające przygodę z własnym biznesem mogą go tam zarejestrować. Ponadto mogą liczyć na inną pomoc również związaną z dotacjami i pożyczkami unijnymi.

Mariusz Portianko, specjalista do spraw funduszy europejskich w Domu Przedsiębiorcy wspomniał o kilku możliwościach ubiegania o środki unijne, kierowanych do początkujących, jak i chcącym założyć działalność gospodarczą.

Na co środki mogą przedsiębiorcy przeznaczyć i jakie muszą spełnić kryteria, aby je otrzymać? Kilka – odpowiada Mariusz Portianko.

Z takich funduszy unijnych wielu przedsiębiorców korzysta – dodał Mariusz Portianko. Przykładem jest Maria Porębska, właścicielka Studia Projektowego „ARCHITECTI”.

Osoby zainteresowane środkami unijnymi mogą uzyskać radę w domu przedsiębiorcy w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich – zachęca specjalista właśnie do tychże funduszy.

Podobne wpisy