Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dziesięć lat dla nożownika z Tczewa

W czwartek zapadł wyrok w sprawie Jakuba S., 23-letniego mężczyzny, nazwanego w mediach nożownikiem, po tym jak na przełomie 2014 i 2015 roku czterokrotnie zaatakował na terenie Tczewa. Sąd okręgowy w Gdańsku skazał go na dziesięć lat pozbawienia wolności.

W listopadzie 2014 roku na skwerze przy ulicy Nowej Jakub S. napadł na 17-letnią Malwinę. Przyłożył jej nóż do szyi, a gdy usiłowała się uwolnić, zadał jej siedem ciosów nożem. Przeżyła. Kilka tygodni później Jakub S. z użyciem noża napadł na dwa sklepy. Zatrzymano go w lutym 2015 roku po ataku na 70-latka, którego ugodził nożem na bulwarze nad Wisłą. Sprawca pochodzi z powiatu starogardzkiego, mieszkał w Lisewie.
W grudniu 2015 roku do sądu okręgowego w Gdańsku wpłynął akt oskarżenia. Proces trwał ponad rok. Jakubowi S. postawiono cztery zarzuty, w tym pierwotnie usiłowanie zabójstwa, kwalifikacja czynu została jednak zmieniona na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zażądał dla oskarżonego 15 lat pozbawienia wolności. Sąd skazał go na 10 lat z czego dwa lata jakie spędził w areszcie zaliczono mu w poczet kary. Na ogłoszeniu wyroku nie było nikogo z pokrzywdzonych, ale na komentarz zgodził się adwokat nastolatki z Tczewa, oskarżyciel posiłkowy Mariusz Liegmann:

Dodatkowo Jakub S. otrzymał zakaz zbliżania się do swojej pierwszej ofiary, 17-letniej wówczas Malwiny. Rany jakie zadał dziewczynie nie skutkowały poważnym uszczerbkiem na jej zdrowiu, co mogło mieć wpływ na wyrok. Przypomnijmy, że o nożowniku było głośno w całej Polsce. W Tczewie sprawa wywoływała duże emocje, w tym stan zagrożenia mieszkańców.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 - Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 - Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 - Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM