Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Eksperymentowali w jedenastce

Przez dwa dni w Szkole Podstawowej nr 11 dzieci miały okazję poznać objazdową wystawę warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Pozwala ona samodzielnie uczniom eksperymentować, z bliska doświadczać zjawisk, o których dowiadują się od nauczycieli i z podręczników.

Wystawa o nazwie Eksperymentuj, jaka zawitała do Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie, udowadnia, że nauka zachwyca, bawi i wciąga. Samodzielne eksperymentowanie budzi ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można było też przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała.

Trudno porównać zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki z pełnym niespodzianek samodzielnym odkrywaniem praw, które rządzą światem. Siedemnaście stacji z eksponatami pozwala na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagali zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżali prezentowane zjawiska naukowe.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Barbara Pawłuszewicz nauczycielka przyrody, biologii i geografii w jedenastce, znała zalety tego projektu. Wraz z dyrektorem Piotrem Kaczmarkiem zaprosili naukobus i cierpliwie czekali na przyjazd wystawy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM