Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Elektryczne autobusy przyszłości

Za kilka lat na ulice Tczewa wyjadą elektryczne autobusy.

Prezydent Tczewa podpisał w Warszawie list intencyjny w sprawie programu rozwoju elektromobilności. Efektem będzie wprowadzenie w naszym mieście elektrycznych autobusów. W siedzibie Ministerstwa Rozwoju włodarze 41 polskich miast i gmin podpisali list intencyjny dotyczący rozwoju elektromobilności. Spotkanie odbyło się w obecności dwóch wicepremierów: Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina. Prezydent Mirosław Pobłocki podpisał dokument w imieniu samorządu Tczewa, które jako jedyne reprezentuje województwo pomorskie.

Prezydent zapowiada, że w kolejnym przetargu na komunikację miejską w Tczewie znajdą się wymagania związane z napędem elektrycznym. Rządowy projekt dotyczący elektromobilności obejmuje nie tylko autobusy. Ma on sprawić, by Polacy chętniej wybierali samochody osobowe, które nie zanieczyszczają środowiska.

Nowy przetarg na komunikację miejską w Tczewie zostanie ogłoszony w przyszłym roku. Wyłoniony w ten sposób przewoźnik zacznie świadczyć swoje usługi od 1 lipca 2019 roku.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Koncert muzyki gospel

  Koncert gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Poniedziałkowa msza odprawiona 22 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 10.00)

 • 19:00 - Nie ma mowy! Odcinek 8

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (19 kwietnia 2019)

 • 19:05 - Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 20:20 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 15 kwietnia 2019)

 • 20:35 - Temat Tygodnia. Wielkanoc

  Program publicystyczny w naszym studiu. Redaktor Sylwia Leszka rozmawia o znaczeniu Wielkanocy nie tylko dla chrześcijan z etnologiem Kamilą Gillmeister, socjologiem Aleksandrą Hotowy i katechetą Krzysztofem Szymańskim (17 kwietnia 2019)

 • 21:05 - In Memoriam 2017 - koncert Kayah

  Występ w tczewskim amfiteatrze Kayah i zespołu Royal String Quartet w ramach XVI Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2017)

 • 22:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM