Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Flex stawia czwartą halę produkcyjną

Trwa budowa czwartej hali największego tczewskiego pracodawcy, czyli firmy Flex. Byliśmy z kamerą, aby przyjrzeć się postępującym pracom oraz sprawdziliśmy, kiedy nowy budynek zostanie oddany do użytku.

Rozrasta się park produkcyjny Flexa w Tczewie, który realizuje zlecenia dla światowych marek między innymi z branży telekomunikacyjnej. Pierwsza hala, w której powstają obudowy i części metalowe, została wybudowana w 2000 roku. Dwa lata później zakład powiększył się o drugą halę, w której odbywa się montaż płytek, modułów oraz urządzeń elektronicznych. Piętnaście lat temu firma miała w planach budowę w Tczewie łącznie aż dziesięciu hal. Przez wiele lat zakład ograniczał się do dwóch budynków, ale wszystko zmieniło się w 2015 roku, kiedy oddano do użytku trzeci obiekt, a konkretnie centrum logistyczno-produkcyjne. Z kolei w ubiegłym roku zdecydowano o postawieniu czwartej hali, za budowę której odpowiada firma Budimex. Potrzeba stworzenia dodatkowego obiektu wynika ze zwiększonej ilości zamówień od klientów Flexa. W dotychczasowych trzech halach nie ma już wystarczającego miejsca. Poprosiliśmy specjalistę ds. marketingu i PR Annę Sobolewską o wystąpienie przed naszą kamerą, jednak się nie zgodziła. W zamian otrzymaliśmy oficjalny komunikat od dyrektora generalnego.

„Jako część globalnej organizacji Flex, stale dostosowujemy swoje możliwości oraz zdolności produkcyjne do oczekiwań klientów. Najnowsza inwestycja w parku produkcyjnym w Tczewie to budynek numer 4, który ma być ukończony w połowie 2017 roku. Planowana wielkość nowego obiektu to 11,195 metrów², dzięki czemu łączna powierzchnia produkcyjno-logistyczna zakładu w Tczewie wzrośnie do ponad 70,000 m².”

Obecnie we Flexie pracuje ponad cztery tysiące osób z powiatu tczewskiego, malborskiego i starogardzkiego, a także z Trójmiasta. Anna Sobolewska nie zdradza ilu nowych pracowników zostanie zatrudnionych w czwartej hali, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że będzie to co najmniej kilkaset osób.

Oddział Flexa w Tczewie należy do korporacji, która łącznie na całym świecie zatrudnia ponad 200 tysięcy osób i prowadzi swoją działalność w 40 krajach na pięciu kontynentach. W Polsce firma ma swój oddział również w Łodzi.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 - Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 - Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 - Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM