Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jagiellońska poczeka na remont

Od kilku lat mieszkańcy Tczewa dopytują o remontu jedynej drogi wojewódzkiej na terenie miasta. Chodzi o ul. Jagiellońską. Niestety informacje, które napłynęły do nas z Gdańska, nie są pozytywne.

W ostatnich latach w Tczewie wyremontowano wiele ważnych ulic, np. aleję Solidarności, czyli drogę krajową nr 91, ul. 30 Stycznia, Nowowiejską czy Jedności Narodu. W planach jest generalny remont ulicy Gdańskiej. Wciąż pozostaje pytanie, kiedy nastąpi długo oczekiwany remont zniszczonej ul. Jagiellońskiej, która należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Jednostka ta w ostatnich latach gruntownie wyremontowała dojazd z Tczewa do węzła autostrady A1 w Stanisławiu, a w bieżącym roku rozpocznie rozbudowę odcinka ze Stanisławia aż do Godziszewa. Do kompletu zabraknie jedynie odcinka tej drogi w Tczewie, czyli ul. Jagiellońskiej. Niestety informacje uzyskane od dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku nie są dobre.

Wstępna koncepcja przebudowy ul. Jagiellońskiej istnieje już od kilku lat. Niestety tczewianie muszą cierpliwie poczekać na jej realizację.

Podobne wpisy