Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jasełka Bożonarodzeniowe „Nieśmy dobrą nowinę”

W Centrum Kultury i Sztuki odbył się IX Przegląd Jasełek Bożonarodzeniowych „Nieśmy dobrą nowinę” . Zorganizowany został przez Środowiskowe Domy Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Tegoroczny IX przegląd jasełek przygotowany przez Środowiskowe Domy Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbył się w Centrum Kultury i Sztuki. Na widowni zasiadło wielu wspaniałych gości m.in.: ks. prałat Piotr Wysga , wiceprezydent Tczewa, Adam Urban, dyrektor MOPS-u, Julita Jakubowska, czy prezes spółdzielni mieszkaniowej, Jerzy Konkolewski.

Wszystkie występy były niepowtarzalne i jedyne w swoim przekazie wprowadzające widzów w świąteczną bożonarodzeniową atmosferę. Niepełnosprawni niezwykle mocno się angażowali. Każdy z ośrodków skrupulatnie przygotowywał jasełka poprzez tworzenie reżyserii, strojów, dekoracji i scenografii. Wydarzenie to współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Tczew jest przykładem promowania możliwości artystycznych osób niepełnosprawnych i dzieci ze świetlic środowiskowych. Jego głównym przesłaniem jest samorealizacja i zaspokojenie podstawowych potrzeb z zakresu akceptacji społecznej i umacnianie poczucia tożsamości z kulturą chrześcijańską oraz przywiązanie do rodzinnych tradycji i obyczajów. Wszystkie grupy otrzymały specjalne podziękowania i dyplomy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:35 – Zawody z pasją - pszczelarz

  Program o ginących, tradycyjnych lub nietypowych zawodach. W tym odcinku przyglądamy się pracy pszczelarza, Jana Mieszczyńskiego (2018)

 • 17:55 – Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 09:30 odprawionej w kościele św. Maksymiliana Kolbego na os. Staszica w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 19:35 – Tu stacja Tczew. Kiev Office

  Rozmowa z członkami zespołu Kiev Office na antenie Radia Tczew 100,8 FM

 • 20:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM