Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jubileusz Wisły na sportowo

W minioną sobotę na stadionie imienia Henryka Guzego przy ulicy Ceglarskiej obchodzono jubileusz 95-lecia klubu sportowego Wisła Tczew. Głównym punktem urodzin był towarzyski mecz oldbojów Wisły i Lechii Gdańsk. Na boisku pojawiło się wielu znanych byłych piłkarzy.

Zarząd obecnego MKS Wisła Tczew wraz z byłymi działaczami, piłkarzami, osobami przez wiele lat związanymi z klubem postanowili jubileusz uświetnić na sportowo i integracyjnie. Zamiast uroczystej gali odbyły się mecze zwieńczone wspominaniem przy grillu. Najpierw towarzyski mecz rozegrali chłopcy jedenastoletni i młodsi. Reprezentują oni Młodzieżowy Klub Sportowy Gryf Tczew, który od niedawna jest związany umowa o współpracy z Wisłą.

Przed spotkaniem oldbojów Wisły i Lechii , przedstawicielom zespołów wręczono okolicznościowe jubileuszowe patery. Uczynili to starosta tczewski Mirosław Augustyn i wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk. Gorąco dziękował i tym młodym piłkarzom i swoim kolegom z Tczewa i Gdańska znany bramkarz, trener i wieloletni działacz sportowy w Tczewie i Pomorskim Związku Piłki Nożnej – Stanisław Mikołajczyk. To za jego sprawą w Tczewie jest realizowany projekt szkoleniowy PZPN Akademia Młodych Orłów.

Rolę spikera imprezy, który przypomniał rys historyczny klubu, wcielił się Kazimierz Jaszczerski legenda tczewskiego klubu.
Zarówno przed meczem oldbojów jak i w trakcie atmosfera była przyjazna, nie zabrakło żartów, ale i zaciętej walki. W tczewskim zespole pojawili sie piłkarze reprezentujący kilka pokoleń tczewskiej Wisły w tym najbardziej Zbigniew Grzybowski – czołowy zawodnik polskiej ekstraklasy, który zameiszkał w Lubinie. W ekipie gości kapitanem był popularny Jadzia – pochodzący z Tczewa Lech Kulwicki, zaczynał karierę w Unii Tczew, a był kapitanem Lechii Gdańsk grającej z Juventusem Turyn. Było też wielu innych zawodników znanych z boisk polskiej ekstraklasy i nie tylko. Mecz zakończył sie wynikiem 8:6 dla przyjezdnych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1642), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda

 • 07:40 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 listoada 2019 r.)

 • 08:00 – II Tczewski Festiwal Gitarowy

  Część koncertu galowego. Występy laureatów (21 maja 2017 r.)

 • 09:10 – Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1642), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda

 • 09:40 – Puk Puk, tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarzem Rafałem Skąpskim, autorem książki: Dziwne jest serce kobiece... (19 listopada 2019)

 • 10:15 – Zjazd Akordeonistów 2014

  Z naszego archiwum. Koncert duetu Adam Wendt i Cezary Paciorek na gali finałowej kilkudniowej imprezy organizoawanej przez Fundację dla Tczewa

 • 10:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1642), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda

 • 12:40 – Wokół nas. Okiem reportera (2)

  Sylwia Leszka testuje i przedstawia produkty oraz usługi lokalnych przedsiębiorstw. W drugim odcinku sprawdziła, jak przebiega dobór ubioru ślubnego nie tylko dla panny młodej.

 • 13:00 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 listoada 2019 r.)

 • 13:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM