Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jubileusz Wisły na sportowo

W minioną sobotę na stadionie imienia Henryka Guzego przy ulicy Ceglarskiej obchodzono jubileusz 95-lecia klubu sportowego Wisła Tczew. Głównym punktem urodzin był towarzyski mecz oldbojów Wisły i Lechii Gdańsk. Na boisku pojawiło się wielu znanych byłych piłkarzy.

Zarząd obecnego MKS Wisła Tczew wraz z byłymi działaczami, piłkarzami, osobami przez wiele lat związanymi z klubem postanowili jubileusz uświetnić na sportowo i integracyjnie. Zamiast uroczystej gali odbyły się mecze zwieńczone wspominaniem przy grillu. Najpierw towarzyski mecz rozegrali chłopcy jedenastoletni i młodsi. Reprezentują oni Młodzieżowy Klub Sportowy Gryf Tczew, który od niedawna jest związany umowa o współpracy z Wisłą.

Przed spotkaniem oldbojów Wisły i Lechii , przedstawicielom zespołów wręczono okolicznościowe jubileuszowe patery. Uczynili to starosta tczewski Mirosław Augustyn i wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk. Gorąco dziękował i tym młodym piłkarzom i swoim kolegom z Tczewa i Gdańska znany bramkarz, trener i wieloletni działacz sportowy w Tczewie i Pomorskim Związku Piłki Nożnej – Stanisław Mikołajczyk. To za jego sprawą w Tczewie jest realizowany projekt szkoleniowy PZPN Akademia Młodych Orłów.

Rolę spikera imprezy, który przypomniał rys historyczny klubu, wcielił się Kazimierz Jaszczerski legenda tczewskiego klubu.
Zarówno przed meczem oldbojów jak i w trakcie atmosfera była przyjazna, nie zabrakło żartów, ale i zaciętej walki. W tczewskim zespole pojawili sie piłkarze reprezentujący kilka pokoleń tczewskiej Wisły w tym najbardziej Zbigniew Grzybowski – czołowy zawodnik polskiej ekstraklasy, który zameiszkał w Lubinie. W ekipie gości kapitanem był popularny Jadzia – pochodzący z Tczewa Lech Kulwicki, zaczynał karierę w Unii Tczew, a był kapitanem Lechii Gdańsk grającej z Juventusem Turyn. Było też wielu innych zawodników znanych z boisk polskiej ekstraklasy i nie tylko. Mecz zakończył sie wynikiem 8:6 dla przyjezdnych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM