Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jubileusz Wisły na sportowo

W minioną sobotę na stadionie imienia Henryka Guzego przy ulicy Ceglarskiej obchodzono jubileusz 95-lecia klubu sportowego Wisła Tczew. Głównym punktem urodzin był towarzyski mecz oldbojów Wisły i Lechii Gdańsk. Na boisku pojawiło się wielu znanych byłych piłkarzy.

Zarząd obecnego MKS Wisła Tczew wraz z byłymi działaczami, piłkarzami, osobami przez wiele lat związanymi z klubem postanowili jubileusz uświetnić na sportowo i integracyjnie. Zamiast uroczystej gali odbyły się mecze zwieńczone wspominaniem przy grillu. Najpierw towarzyski mecz rozegrali chłopcy jedenastoletni i młodsi. Reprezentują oni Młodzieżowy Klub Sportowy Gryf Tczew, który od niedawna jest związany umowa o współpracy z Wisłą.

Przed spotkaniem oldbojów Wisły i Lechii , przedstawicielom zespołów wręczono okolicznościowe jubileuszowe patery. Uczynili to starosta tczewski Mirosław Augustyn i wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk. Gorąco dziękował i tym młodym piłkarzom i swoim kolegom z Tczewa i Gdańska znany bramkarz, trener i wieloletni działacz sportowy w Tczewie i Pomorskim Związku Piłki Nożnej – Stanisław Mikołajczyk. To za jego sprawą w Tczewie jest realizowany projekt szkoleniowy PZPN Akademia Młodych Orłów.

Rolę spikera imprezy, który przypomniał rys historyczny klubu, wcielił się Kazimierz Jaszczerski legenda tczewskiego klubu.
Zarówno przed meczem oldbojów jak i w trakcie atmosfera była przyjazna, nie zabrakło żartów, ale i zaciętej walki. W tczewskim zespole pojawili sie piłkarze reprezentujący kilka pokoleń tczewskiej Wisły w tym najbardziej Zbigniew Grzybowski – czołowy zawodnik polskiej ekstraklasy, który zameiszkał w Lubinie. W ekipie gości kapitanem był popularny Jadzia – pochodzący z Tczewa Lech Kulwicki, zaczynał karierę w Unii Tczew, a był kapitanem Lechii Gdańsk grającej z Juventusem Turyn. Było też wielu innych zawodników znanych z boisk polskiej ekstraklasy i nie tylko. Mecz zakończył sie wynikiem 8:6 dla przyjezdnych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – 160. Urodziny Mostu

  Relacja z jednorazowego otwarcia mostu w 160. urodziny Mostu Tczewskiego. (październik 2017)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona 22 września w kościele św. Józefa na osiedlu A. Garnuszewskiego (godz. 11.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 września 2019 r.)

 • 19:50 – Nie ma mowy! Odcinek 16

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (20 września 2019)

 • 19:55 – Puk Puk, tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarzem i dziennikarzem Grzegorzem Rzeczkowskim, autorem książki "Obcym alfabetem" (17 września 2019)

 • 20:45 – Temat Tygodnia. Z Wielkiej Brytanii do Tczewa

  Sylwia Leszka rozmawia z osobami, które po wielu latach życia w Wielkiej Brytanii postanowiły na stałe wrócić do Tczewa (18 września 2019)

 • 21:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu