Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Koncert wiosenny z Echem i Zaganem

Gościem tegorocznego koncertu wiosennego chóru męskiego Echo była formacja Zagan Acoustic. Nie zabrakło akcentów nawiązujących do roku Stanisława Moniuszki.

Na coroczny koncert wiosenny organizowany przez stowarzyszenie chóru męskiego Echo składają się: występ najstarszego tczewskiego zespołu wokalnego oraz gościa. W tym roku zaproszono Zagan Acoustic – formację, której liderem jest akordeonista Paweł Zagańczyk.
Koncert otworzył utwór skomponowany przez Stanisława Moniuszko do słów “Znaszli ten kraj” Adama Mickiewicza. Chór wykonał go przy akompaniamencie muzyków Zagan Acoustic.
W pierwszym bloku koncertu zespół Echo wykonał kilka utworów wybitnych twórców muzyki operowej między innymi Karla Marii Webera, Johana Strausa czy Giuseppe Verdiego.

Tego wieczora było kilka akcentów roku moniuszkowskiego. Prezentację na temat autora najbardziej znanych polskich oper przygotowało Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama. Przedstawiciele Bramy postanowili uhonorować medalami instytucje i zespoły muzyczne za wspieranie roku moniuszkowskiego. Koncert wiosennego był okazją, by je wręczyć – Centrum Kultury i Sztuki, chórowi Męskiemu Echo, oraz Harcerskiej Orkiestrze Dętej imienia Stanisława Moniuszki.

W drugiej części koncertu wystąpił zagan Acoustic. Formacja akordeonisty Pawła Zagańczyka wykonuje muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Właściwie nie ma gatunku w którym nie potrafiliby się odnaleźć muzycy tego zespołu. pokazali to również podczas niedzielnego koncertu w Tczewie. Rozpoczęli własną wersja Bogurodzicy. Potem pojawiły się autorskie kompozycje Zagańczyka i utwory mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli. W składzie zagan Acoustic oprócz akordeonisty wystąpili: Adam Wendt saksofon, Joachim Łuczak skrzypce i Adam Żuchowski kontrabas.

Finałem koncertu były utworu wykonywane wspólnie przez gospodarzy i gości. Była wśród nich kompozycja Moniuszki i co już jest tradycją koncertów Echa, słynna pieśń męczenników z opery nabucco Verdiego.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM