Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Konferencja z nowym prezesem

W starostwie powiatowym odbyła się konferencja prasowa z nowym prezesem spółki Szpitale Tczewskie. Nowy prezes Maciej Bieliński przedstawił plany na najbliższe miesiące i te dalsze.

1 lutego odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Szpitali Tczewskie, podczas którego podjęto uchwałę o odwołaniu Marzeny Mrozek ze stanowiska prezesa spółki. Starosta tczewski wyjaśniając przyczyny tej decyzji, podał m.in. trudną sytuację finansową placówki. Do czasu wyboru nowego prezesa spółki pełniącym jego obowiązki był Robert Draszyński, przewodniczący Rady Nadzorczej. Do 20 lutego można było składać kandydatury w konkursie na nowego prezesa. O wynikach i rozstrzygnięciu konkursu poinformowano dziennikarzy podczas zorganizowanej konferencji prasowej, która odbyła się w Sali Obrad Rady Powiatu Tczewskiego z udziałem nowo wybranego prezesa spółki. – Na konkurs wpłynęło 8 ofert. We wtorek, 28 lutego, odbyły się ostatnie przesłuchania kandydatów, po których zapadła decyzja o wyborze nowego prezesa zarządu. Jednogłośnie – decyzją Rady Nadzorczej Szpitali Tczewskich nowym prezesem spółki został 38-letni Maciej Bieliński – poinformował Zbigniew Urban, przewodniczący Rady Nadzorczej Szpitali Tczewskich. Nowy prezes z tczewskim szpitalem związany jest od października 2009 roku. Od lipca 2010 – pracował na stanowisku kierownika Działu Kontraktowania i Rozliczeń, a od listopada 2014 – jako pełnomocnik dyrektora ds. kontraktowania i rozliczeń. Ukończył m.in. ekonomię (transport i logistyka) na Uniwersytecie Gdańskim. Macieja Bielińskiego, który oficjalnie od 3 marca pełni funkcję prezesa zapytaliśmy o jego najbliższe plany i zadania jakimi się zajmie.

Kondycja finansowa nie ma też przełożenia na kontraktowanie w NFZ-ecie – dodał Maciej Bieliński. W ubiegłym roku placówka wykonała plan na kwotę 1 mln 900 tys. zł. Ile z tego szpital otrzyma, na razie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że udało się pozyskać blisko dwa miliony złotych ze środków unijnych na wymianę sprzętu informatycznego w diagnostyce obrazowej i oprogramowania. Ważnym celem nowego prezesa będzie odzyskanie kontraktu na Ratownictwo Medyczne jednej z bardziej dochodowych działalności, które utracił tczewski szpital co mocno osłabiło pozycję finansową placówki.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1780), Informator kulturalny, Sport, Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 07:45 - Biesiada literacka. Stanisława Celińska

  Z naszego archiwum. Spotkanie autorskie prowadzone w Fabryce Sztuk przez Krystiana Nehrebeckiego (2013)

 • 08:40 - III Bieg Morsa dla Pauliny

  Relacja z zakończenia sezonu czyli III Biegu Morsa z 3. kwietnia 2016 połączonego z charytatywną zbiórką dla Pauliny (3 kwietnia 2016)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1780), Informator kulturalny, Sport, Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 - Sesja Rady Miasta

  PREMIERA! Retransmisja sesji Rady Miasta Tczewa z 28 maja 2020 r.

 • 11:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 17:55 - Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 18:00 - Nocne Balladowanie 2013

  Koncert Pawła Orkisza z zespołem (2013)

 • 20:10 - Pchli Targ 2019

  Z archiwum TeTki. Handlowanie pod chmurką i inne atrakcje na Starówce (2 czerwca 2019)

 • 20:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:45 - Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 20:55 - Ballads Of Europe 2009

  Ballady Polskie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Koncert Pete'a Mortona i Stanisława Soyki

 • 22:25 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM