Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Koniec proekologicznych dotacji

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku nie będzie finansował dotacji na usuwanie azbestu i wymianę węglowych pieców. To koniec proekologicznych programów realizowanych we współpracy z miastem Tczew, o czym w programie Pytania do Prezydenta zakomunikował Mirosław Pobłocki.

W ubiegłym roku Gmina Miejska Tczew po raz pierwszy ogłosiła konkurs pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Był on realizowany w oparciu o program ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Wybrana w przetargu firma dokonywała – demontażu, transporcie i utylizacji szkodliwego azbestu. Fundusz pokrywał koszt tej usługi. Łącznie usunięto wyroby zawierające azbest od 8 wnioskodawców za blisko osiem i pół tysiąca złotych. W tym roku w kolejnej edycji konkursu wpłynęło dziesięć wniosków o dofinansowanie.

W latach 2012-2017 urząd miasta przyznawał dotacje do wymiany ogrzewania w ramach konkursu „Czyste powietrze Tczewa”. dzięki temu zlikwidowano 348 pieców węglowych i wykonano 161 nowych instalacji: kotły gazowe, podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej i pompy ciepła. W sumie przez 6 lat beneficjenci otrzymali blisko 600 tysięcy zł dotacji.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:35 - Piwnica św. Norberta

  Występ zespołu Piwnica św. Norberta na benefisie Pawła Orkisza (2014)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 11.00 z parafii w Turzu

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:15 - Piętnastolecie Ogrodów Sztuk

  Jubileuszowa impreza zorganizowana przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama połączona z koncertem pt. "Muzyka i poezja z Krakowa" (2017)

 • 20:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM