Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Kontrowersje wokół wiślanej trasy

16 grudnia rozpocznie się procedura odbiorowa wybudowanej w Knybawie i na koronie wału w Czatkowach Wiślanej Trasy Rowerowej. Widzowie telewizji Tetka pytają o wiślaną trasę wybudowaną w ulicy Czatkowskiej przez miasto. Na odcinku wzdłuż WTR-ki nie wymieniono całej szerokości nawierzchni, tylko połowę.

Niedawno informowaliśmy o zakończeniu tegorocznego etapu budowy Wiślanej trasy Rowerowej przez miasto. W Tczewie mamy dodatkowy odcinek na Czyżykowie od nowego mostu na strudze subkowskiej do skrzyżowania z ulica Ceglarską, wykonano oznakowanie wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej, w osiedlu Staszica w ulicy Robotniczej, zbudowano również fragment trasy na wale do granicy Tczewa z Czatkowami oraz drogę rowerową w ulicy Czatkowskiej.

Widzowie telewizji Tetka zauważyli, że fragment przebudowanego odcinka ulicy czatkowskiej wygląda dziwnie. W szerokości tylko część ulicy ma nową nawierzchnię a blisko połowa ma starą, zniszczoną. W programie Pytania do Prezydenta zapytaliśmy Mirosława Pobłockiego dlaczego nie zwiększono zakresu przebudowy, by ulica była równa na całej remontowanej długości i szerokości?

Zauważyliśmy, że w pewnej części przebudowanej Czatkowskiej jest nowa nawierzchnia na całej szerokości i są zbudowane nowe elementy, które były poszerzeniem zakresu inwestycji – na przykład wjazdy do byłej stoczni rzecznej. Prezydent przypomniał, że w przyszłym roku będzie przebudowywany most w ulicy Czatkowskiej nad Kanałem Młyńskim i przy okazji pojawi sie nowa nawierzchnia na całej szerokości wzdłuz WTR-ki.
Wiślana Trasa Rowerowa jest już zakończona również w obrębie gminy Tczew. Najbardziej widocznym i podziwianym elementem inwestycji jest nowy most nad Struga Subkowską. Gmina na jego budowę wydała 640 tysięcy złotych. Odcinek trasy w Knybawie zaczyna się przy drodze krajowej 22 następnie dochodzi do skrzyzowania z ulica Jesionową, które wywołało wiele kontrowersji, a sytuacje wyjasnia wicewójt gminy Tczew Tomasz Urbański.

Gmina wiejska Tczew odpowiedzialna jest także za odcinek rowerowej trasy od granicy miasta na koronie wału przeciwpowowdziowego od Czatków do granicy z gminą Suchy Dąb, czyli do miejscowości Ptaszniki. Firma Gladpol zakończyła tę część zadania.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM