Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Koronawirus w Szpitalach Tczewskich

Szpitale Tczewskie S.A. poinformowały, że u jednego z pracowników Oddziału Rehabilitacyjnego wykryto koronawirusa. Osoba ta nie jest mieszkańcem powiatu tczewskiego. Prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia będą znane wyniki innych pracowników tego oddziału, których skierowano na kwarantannę. Prezes szpitali apeluje, aby mieszkańcy w najbliższych dniach nie przychodzili do budynku przy ul. 1 Maja 2.

W ciągu ostatniego tygodnia w powiecie tczewskim 3 kolejne osoby zachorowały na COVID-19. Mowa o nastolatce oraz mężczyznach w młodym wieku oraz średnim. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało 41 osób, przy czym aktualnie chorych jest 15. W województwie pomorskim dotąd odnotowano 1208 zachorowań, 708 wyzdrowień oraz 39 zgonów.

Od kilkunastu dni na Pomorzu sanepid wykrywa coraz więcej przypadków zakażeń. Z tego powodu służby apelują o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Tczewski sanepid informuje, że w najbliższym czasie placówka zwiększy liczbę kontroli związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i reżimem sanitarnym.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter