Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Listopadowa sesja powiatowa

Na listopadowej sesji Rady Powiatu Tczewskiego mówiono o obecnej sytuacji i przyszłości spółki Szpitale Tczewskie.

W siedzibie starostwa powiatowego we wtorek odbyła się dwudziesta trzecia sesja rady powiatu obecnej kadencji. Obok stałych części obrad związanych ze sprawozdaniami, wnioskami i uchwałami, było na niej kilka innych wydarzeń. Najwięcej czasu i uwagi poświęcono spółce Szpitale Tczewskie.

XXIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego rozpoczęła się nietypowo – od historycznej inscenizacji. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych z Gniewa pod przewodnictwem Jacka Ordowskiego zaprezentowali pokaz zatytułowany „Noc Listopadowa”.

Zanim rozpoczęto stałe części obrad, Starosta Tadeusz Dzwonkowski wraz z przewodnicząca rady Barbara Kamińską wręczyli na ręce Mariusza Cybulskiego, zastępcy Komendanta KPP w Tczewie, odblaski, które będą przekazywane dzieciom szkół podstawowych i przedszkoli podczas spotkań profilaktycznych nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sprawozdaniu z ostatniego miesiąca starosta mówił o wydanych zarządzeniach i najważniejszych działaniach poszczególnych wydziałów. Informacje o odpowiedziach na złożone wnioski i interpelacje, a także raport z realizacji zadań promocyjnych przekazała radnym przewodniczącą. W części informacyjnej sesji wystąpiła z prezentacją prezes spółki szpitale Tczewskie Marzena Mrozek. Tematowi dalszego funkcjonowania tczewskiego szpitala poświęcono wiele uwagi. Były pytania i wątpliwości radnych, a także bieżące wyjaśnienia.

Radni głosowali nad dziewięcioma uchwałami. Wszystkie przyjęto do realizacji. Rada zaakceptowała przystąpienie programu ochrony środowiska na lata 2016-2020. Dwie uchwały dotyczyły placówek edukacyjnych należących do Zespołu Szkół w Swarożynie, który będzie zarządzany przez ministerstwo rolnictwa. W części poświęconej wnioskom i interpelacjom radni Adam Kucharek i Zbigniew Kończewski złożyli oficjalne zapytania dotyczące finansów spółki szpitale tczewskie. Kończewski prosił także o informację na temat współpracy z partnerami zagranicznymi powiatu tczewskiego. Ponadto Waldemar Pawlusek wnioskował o poprawę odwodnienia drogi w Gorzędzieju.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 25 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Nie ma większej miłości

  Spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki. Dramat biograficzny o życiu Świętego Maksymiliana Kolbego w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej działającej przy parafii świętego Józefa

 • 20:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM