Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Listopadowa sesja powiatowa

Na listopadowej sesji Rady Powiatu Tczewskiego mówiono o obecnej sytuacji i przyszłości spółki Szpitale Tczewskie.

W siedzibie starostwa powiatowego we wtorek odbyła się dwudziesta trzecia sesja rady powiatu obecnej kadencji. Obok stałych części obrad związanych ze sprawozdaniami, wnioskami i uchwałami, było na niej kilka innych wydarzeń. Najwięcej czasu i uwagi poświęcono spółce Szpitale Tczewskie.

XXIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego rozpoczęła się nietypowo – od historycznej inscenizacji. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych z Gniewa pod przewodnictwem Jacka Ordowskiego zaprezentowali pokaz zatytułowany „Noc Listopadowa”.

Zanim rozpoczęto stałe części obrad, Starosta Tadeusz Dzwonkowski wraz z przewodnicząca rady Barbara Kamińską wręczyli na ręce Mariusza Cybulskiego, zastępcy Komendanta KPP w Tczewie, odblaski, które będą przekazywane dzieciom szkół podstawowych i przedszkoli podczas spotkań profilaktycznych nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sprawozdaniu z ostatniego miesiąca starosta mówił o wydanych zarządzeniach i najważniejszych działaniach poszczególnych wydziałów. Informacje o odpowiedziach na złożone wnioski i interpelacje, a także raport z realizacji zadań promocyjnych przekazała radnym przewodniczącą. W części informacyjnej sesji wystąpiła z prezentacją prezes spółki szpitale Tczewskie Marzena Mrozek. Tematowi dalszego funkcjonowania tczewskiego szpitala poświęcono wiele uwagi. Były pytania i wątpliwości radnych, a także bieżące wyjaśnienia.

Radni głosowali nad dziewięcioma uchwałami. Wszystkie przyjęto do realizacji. Rada zaakceptowała przystąpienie programu ochrony środowiska na lata 2016-2020. Dwie uchwały dotyczyły placówek edukacyjnych należących do Zespołu Szkół w Swarożynie, który będzie zarządzany przez ministerstwo rolnictwa. W części poświęconej wnioskom i interpelacjom radni Adam Kucharek i Zbigniew Kończewski złożyli oficjalne zapytania dotyczące finansów spółki szpitale tczewskie. Kończewski prosił także o informację na temat współpracy z partnerami zagranicznymi powiatu tczewskiego. Ponadto Waldemar Pawlusek wnioskował o poprawę odwodnienia drogi w Gorzędzieju.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 - Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 - Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 - Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM