Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ludzie o szlachetnym sercu

Już niebawem ruszy ogólnopolski projekt społeczny Szlachetnej Paczki polegający na pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna.

Wolontariusze ogólnopolskiego projektu Szlachetnej Paczki ruszą do potrzebujących już po raz osiemnasty. W Tczewie natomiast po raz piąty. Aleksandrę Lasotę liderkę obszaru tczewskiego zapytaliśmy o przygotowania do tej charytatywnej akcji. Jak pobudzić ludzkie serca, otworzyć oczy i portfele ludzi oraz znajdować osoby pełne empatii? Podając przykłady dobrych uczynków.

Pomoc Szlachetnej Paczki jest możliwa dzięki wolontariuszom. W zeszłym roku zaangażowało się ich kilkanaścioro.

Jak wolontariusze znajdują rodziny i czy jest ich nadal wiele po wprowadzeniu rządowego programu Rodzina 500 Plus? Pomoc jest nadal wskazana – dodała Aleksandra Lasota.

Pomoc materialna jaka jest udzielana w ramach Szlachetnej Paczki jest bardzo ważna. Ale, impuls do działania – to coś co pozwala rodzinom na usamodzielnienie się.

Do kiedy będzie tworzona baza danych rodzin potrzebujących? Do połowy listopada.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 - Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM