Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Mediacje rówieśnicze w szkole

W Gimnazjum Nr 1 odbyło się pierwsze spotkanie poświęcone mediacji rówieśniczej, w którym wzięli udział sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Tczewie oraz mediator Polskiego Centrum Mediacji.

Gimnazjum nr 1 w Tczewie zamierza wprowadzić wprowadzić mediacje rówieśnicze.

Gimnazjum nr 1 jako pierwsze w Tczewie i powiecie tczewskim zamierza wprowadzić mediację rówieśniczą. Pedagodzy szkolni, Jolanta Szoła i Katarzyna Kaszuba były inicjatorkami spotkania gimnazjalistów z sędzią i mediatorem, które odbyło się w ramach Dni Profilaktyki Szkolnej.

Podczas konferencji uczniowskiej sędzia Wioleta Makowska, przewodnicząca Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Tczewie mówiła na temat ważności mediacji w życiu młodego człowieka jako alternatywy dla rozprawy sądowej.

Sędzia Wioleta Makowska dodała, że rocznie z rozpatruje się kilkaset spraw z udziałem nieletnich.

Katarzyna Stryjek zajmująca się mediacją od ponad dwudziestu lat opowiedziała o kompetencjach społecznych wynikających z umiejętności mediowania i wykorzystywania ich do rozwiązywania konfliktów.

Podczas konferencji przedstawiono przykładową mediację rówieśniczą w formie scenki, w której wzięli udział sami zainteresowani tematem – gimnazjaliści. Używając siły argumentów i perswazji próbowali rozwiązać konflikt. Udało się to dopiero po wkroczeniu mediatora. Podczas tegorocznych Dni Profilaktyki Szkolnej przeprowadzono rekrutację uczniów – kandydatów na mediatorów rówieśniczych. Rozstrzygnięto też międzyszkolny konkurs na logo mediacji rówieśniczych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 25 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Nie ma większej miłości

  Spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki. Dramat biograficzny o życiu Świętego Maksymiliana Kolbego w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej działającej przy parafii świętego Józefa

 • 20:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM