Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Miasto za Mieszkaniem Plus

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przy ulicy Bałdowskiej, o powierzchni około szesnastu hektarów, przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe jedno i wielorodzinne. Niewykluczone, że właśnie tam zostaną zbudowanie pierwsze bloki w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

Na gruntach przekazywanych skarbowi państwa jest realizowane budownictwo mieszkaniowe w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Tczew ma takie tereny, choćby przy ulicy Bałdowskiej za ogródkami działkowymi, gdzie znajduje się około szesnastohektarowa nieruchomość nadająca się pod ten rodzaj inwestycji. Wcześniej teren ten został przekazany przez miasto Agencji Mienia Wojskowego w zamian za teren powojskowy przy ul. Wojska Polskiego. Obecnie gruntami tymi zarządza Krajowy Zasób Nieruchomości. W listopadzie 2016 roku zapytaliśmy prezydenta Tczewa, czy są szanse i czy jest zainteresowany budownictwem w ramach programu „Mieszkanie Plus”? Odpowiedział nam wówczas tak…

Wola prezydenta Tczewa była, przepisy też już są. Nowe inwestycje mieszkaniowe są realizowane w ścisłym partnerstwie z jednostkami samorządu terytorialnego i spółkami Skarbu Państwa, a także inwestorami prywatnymi, towarzystwami budownictwa społecznego i innymi podmiotami działającymi na rzecz rozwoju rynku atrakcyjnych cenowo mieszkań. Finansowanie inwestycji odbywa się z wykorzystaniem funduszy Banku Gospodarstwa Krajowego. Program ma charakter powszechny, co oznacza, że jest skierowany do wszystkich grup społecznych. Jakie więc będą dalsze decyzje włodarza Tczewa – odpowiedział w programie „Pytania do Prezydenta”.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 11:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 – ZWiK - nowocześnie o wodzie i ściekach

  Program na temat Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (2019)

 • 19:05 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Tu stacja Tczew: Olaf Lubaszenko

  Aktor Olaf Lubaszenko na antenie Radia Tczew 100,8 FM opowiada o kręconym w Tczewie filmie pt. "Futro z misia"

 • 19:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu