Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Miejski autobus na prąd

Na ulicach Tczewa pojawił się autobus na prą sprowadzony przez spółkę Meteor z Czech. Sprawdziliśmy, co o nim sądzą pasażerowie i kierowcy.

Władze Tczewa zapowiadały, że w przyszłości po ulicach naszego miasta będą na stałe jeździły autobusy elektryczne. Spółka Meteor postanowiła wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i sprowadziła elektryczny pojazd, który będzie testowany przez dwa tygodnie.

Autobus jest testowany głównie na liniach nr 7 i 17. Średni czas ładowania baterii litowo-jonowej wynosi od 6 do 9 godzin. Czas przejazdu to 150 km, jeśli na odcinku 1 km są 2 lub 3 przystanki. Największą zaletą autobusów elektrycznych jest brak spalin oraz tania eksploatacja. Testy autobusu elektrycznego potrwają do 6 lipca. Po tym terminie na ulice Tczewa wyjedzie kolejny testowany autobus na prąd. Tym razem będzie to polski Solaris.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1299), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

  • 07:40 - Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (22 maja 2018)

  • 07:55 - Rozmowa o książce

    Spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim w Fabryce Sztuk (2012)

  • 09:00 - Dni Ziemi Tczewskiej 2015

    Relacja z imprezy plenerowej na bulwarze Nadwiślańskim Sambora

  • 09:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1299), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

  • 09:40 - Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (22 maja 2018)

  • 10:00 - Wodecki i jego goście

    Koncert w Centrum Kultury i Sztuki (14 maja 2011)

  • 11:55 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1299), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda

  • 12:40 - Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (22 maja 2018)

  • 13:00 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 17:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1300), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

  • 19:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1300), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

  • 21:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1300), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda

Radio Tczew 100,8 FM