Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Miejski autobus na prąd

Na ulicach Tczewa pojawił się autobus na prą sprowadzony przez spółkę Meteor z Czech. Sprawdziliśmy, co o nim sądzą pasażerowie i kierowcy.

Władze Tczewa zapowiadały, że w przyszłości po ulicach naszego miasta będą na stałe jeździły autobusy elektryczne. Spółka Meteor postanowiła wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i sprowadziła elektryczny pojazd, który będzie testowany przez dwa tygodnie.

Autobus jest testowany głównie na liniach nr 7 i 17. Średni czas ładowania baterii litowo-jonowej wynosi od 6 do 9 godzin. Czas przejazdu to 150 km, jeśli na odcinku 1 km są 2 lub 3 przystanki. Największą zaletą autobusów elektrycznych jest brak spalin oraz tania eksploatacja. Testy autobusu elektrycznego potrwają do 6 lipca. Po tym terminie na ulice Tczewa wyjedzie kolejny testowany autobus na prąd. Tym razem będzie to polski Solaris.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1364), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 07:40 - Pytania do Starosty

    Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (17 września 2018)

  • 08:05 - 79. rocznica napaści sowieckiej

    Miejskie uroczystości rocznicowe pod pomnikiem ofiar stalinizmu w parku miejskim w Tczewie

  • 08:15 - Calineczka dla przedszkolaków

    Spektakl w wykonaniu rodziców dzieci i nauczycieli z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia (3 czerwca 2017)

  • 09:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1364), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 09:40 - Pytania do Starosty

    Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (17 września 2018)

  • 10:05 - 79. rocznica napaści sowieckiej

    Miejskie uroczystości rocznicowe pod pomnikiem ofiar stalinizmu w parku miejskim w Tczewie

  • 10:20 - Piknik Militarny 2018

    Pokazy historyczno-militarne na Bulwarze Nadwiślańskim z udziałem grup rekonstrukcyjnych towarzyszące obchodom rocznicy wybuchu II wojny światowej w Tczewie. Wydarzenie zorganizowała Fabryka Sztuk (1 września 2018)

  • 10:25 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1364), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 12:40 - Pytania do Starosty

    Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (17 września 2018)

  • 13:05 - 79. rocznica napaści sowieckiej

    Miejskie uroczystości rocznicowe pod pomnikiem ofiar stalinizmu w parku miejskim w Tczewie

  • 13:20 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 17:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1365), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 17:45 - Pytania do Prezydenta

    PREMIERA! Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (18 września 2018)

  • 18:00 - Tczew Oczami Muz

    Oratorium z okazji 750-lecia Tczewa z udziałem polskich wokalistów i orkiestry symfonicznej Le Quattro Stagioni (2011 r.)

  • 19:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1365), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 19:45 - Pytania do Prezydenta

    Prezydent Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 18 września 2018)

  • 20:00 - Nieznana historia Tczewa

    Wykład Jana Daniluka "Tczew w latach okupacji niemieckiej - nowe ustalenia badawcze" (2015)

  • 21:05 - Autodrom Pomorze 2017

    Relacja z otwarcia sezonu motoryzacyjnego na Autodromie Pomorze w Pszczółkach z 14 maja 2017

  • 21:20 - Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1365), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka (651) i Pogoda

  • 21:45 - Pytania do Prezydenta

    Prezydent Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 18 września 2018)

  • 22:00 - IX Festiwal Twórczości Kociewskiej 2016

    Gala finałowa IX Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (17 listopada 2016 r.)

  • 23:25 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM