Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Most Tczewski będzie jak nowy

Trwa remont zabytkowych przęseł. Most Tczewski będzie jak nowy!

Na jakim etapie jest modernizacja zabytkowych przęseł mostu na Wiśle? Prace przebiegają na kilku frontach. Z kamerą byliśmy świadkami przenoszenia nowych elementów konstrukcji przęseł.

Zobacz postępy prac w materiale filmowym w lokalnych wiadomościach „Nasz Tczew”:

Wykonawca remontu, firma Banimex, jest za półmetkiem realizacji zadania, czyli pierwszego etapu przebudowy mostu na Wiśle. Przypomnijmy, że od jesieni ubiegłego roku za niespełna 30 milionów kompleksowo remontowane są zabytkowe kratownice Lentza wraz z podporami. Zgodnie z umową zadanie ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2017 roku, ale wykonawca nie wyklucza, że prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Przed Banimexem jeszcze bardzo dużo pracy. Po zrobieniu płyty ortotropowej most trzeba wyposażyć w – jezdnię, chodniki, które mają być szersze, bariery ochronne, balustrady, a także system odwodnienia wraz ze zbiornikiem infiltracyjnym.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 - Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 20:00 - Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 20:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM