Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Na Pomorzu 14 zakażeń w czasie weekendu

W trakcie minionego weekendu w województwie pomorskim sanepid odnotował aż 14 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Żaden z nich nie dotyczy powiatu tczewskiego. Najwięcej, bo siedem zachorowań wykryto w powiecie kartuskim. Stan zdrowia osób, u których potwierdzono obecność wirusa Sars- CoV-2, jest dobry.

Ostatni przypadek koronawirusa w naszym powiecie był odnotowany miesiąc temu, 21 maja. Dwudziestu pięciu mieszkańców powiatu tczewskiego, którzy byli zakażeni koronawirusem, jest już zdrowych. W chwili obecnej kwarantannie domowej poddanych jest 109 osób, z kolei jeden mieszkaniec powiatu jest objęty nadzorem epidemiologicznym.

Łącznie od początku epidemii w województwie pomorskim wykryto 617 przypadków zakażeń, z czego 504 są już wyleczone, co oznacza, że osób aktualnie chorych jest obecnie w naszym regionie jedynie 113.

Niestety od początku epidemii w województwie pomorskim zmarło trzydziestu ośmiu pacjentów. W skali całej Polski liczba chorych na COVID-19 wynosi ponad 32 tysiące, liczba wyzdrowień to ponad 17 tysięcy, a liczba zgonów ponad 1300.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter