Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Najlepsze prace dyplomowe o Tczewie

Miejska Biblioteka Publiczna po raz pierwszy zorganizowała konkurs na najlepszą pracę dyplomową o Tczewie. W czwartek dyrektor placówki wręczył laureatom nagrody.

Do konkursu zgłoszono jedenaście prac, w tym cztery magisterskie i siedem licencjackich. Jury konkursu uznało, że wszystkie nadesłane prace magisterskie są na wysokim poziomie i dlatego czwórce autorów przyznano po nagrodzie finansowej w wysokości pięciuset złotych. Karolina Rusin napisała pracę o „Operacji Aktion Zug na mostach na Wiśle w Tczewie”, a Monika Pałkowska-Żur o „Ocenie konkurencyjności regionu i możliwości jej poprawy na przykładzie Gminy Miejskiej Tczew”. Z kolei Mateusz Treffler opisał „Charakterystykę limniczną zbiorników wodnych Tczewa”. Jury nagrodziło również pracę magisterską z 2017 roku autorstwa Żakliny Kowalkowskiej pt. „Nazewnictwo w zbiorze legend i baśni Jasna i Dersław Romana Landowskiego”.

Spośród siedmiu nadesłanych prac licencjackich sześć zostało wyróżnionych, a jedna zdobyła nagrodę. Mowa o pracy Jolanty Klamańskiej na temat „Tworzenia się samorządu miasta Tczewa na przykładzie działalności Komitetu Obywatelskiego Solidarność w latach 1990-1994”. Przewodnicząca jury jest zadowolona z wysokiego poziomu zgłoszonych prac.

Miejska Biblioteka Publiczna nie wyklucza, że w kolejnych latach mogłaby zostać zorganizowana druga edycja konkursu.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Koncert muzyki gospel

  Koncert gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Poniedziałkowa msza odprawiona 22 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 10.00)

 • 19:00 – Nie ma mowy! Odcinek 8

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (19 kwietnia 2019)

 • 19:05 – Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 20:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 15 kwietnia 2019)

 • 20:35 – Temat Tygodnia. Wielkanoc

  Program publicystyczny w naszym studiu. Redaktor Sylwia Leszka rozmawia o znaczeniu Wielkanocy nie tylko dla chrześcijan z etnologiem Kamilą Gillmeister, socjologiem Aleksandrą Hotowy i katechetą Krzysztofem Szymańskim (17 kwietnia 2019)

 • 21:05 – In Memoriam 2017 - koncert Kayah

  Występ w tczewskim amfiteatrze Kayah i zespołu Royal String Quartet w ramach XVI Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2017)

 • 22:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu