Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Nowe sklepy i zepsute schody

Kryzys Galerii Kociewskiej prawdopodobnie został zażegnany. Opuszczone lokale niebawem zostaną wypełnione sklepami nowych marek. Jednocześnie mieszkańcy Tczewa skarżą się na częste awarie schodów ruchomych oraz na… brak litery „O” w logo Galerii Kociewskiej.

Galeria Kociewska istnieje w Tczewie od 7 lat. W ubiegłym roku informowaliśmy o bardzo dużej liczbie zamykanych sklepów. Obiekt opuściła m.in. spółka LPP, która wynajmowała kilka lokali. Rzeczniczka firmy, do której należy budynek, wyjaśniała wówczas, że obiekt przechodził proces rekomercjalizacji. Obecnie sytuacja stabilizuje się – co prawda nadal niektóre lokale są puste, ale nie w takiej ilości jak jeszcze rok temu.

Klienci, którzy korzystają z Galerii Kociewskiej od kilku lat zauważają problem cyklicznie psujących się schodów ruchomych. Zazwyczaj usterki te były usuwane stosunkowo szybko, jednak ostatnia awaria trwała ponad miesiąc.

Dzień po naszym telefonie do właściciela galerii schody zostały naprawione. Rzeczniczka zapewnia, że jeśli nadal będą często się psuły, to firma przemyśli ich wymianę.

Kilkanaście dni temu mieszkańcy zauważyli, że logo Galerii Kociewskiej widoczne na placu przed dworcem utraciło literę „O”. Rzeczniczka firmy wyjaśnia, że została ona zdjęta, bo była zniszczona.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM