Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

parkrun tczew
Nasz Tczew

Parkrun Tczew zakończyli grand prix

Biegacze już po raz 62 pokonali nadwiślańską trasę Parkrun Tczew. Ten bieg był szczególny, bowiem kończył cykl grand prix, czyli startów w ramach otwartych Mistrzostw Biegającego Tczewa na 5 kilometrów. Wygrali je Maria Pióro i Zygfryd Liban.

Już ponad rok biegacze nie tylko z Tczewa co sobotę spotykają się na nadwiślańskim bulwarze, gdzie ustawiają start i metę pięciokilometrowej trasy wiodącej brzegiem rzeki – do ujścia Strugi Subkowskiej i z powrotem. To inicjatywa stowarzyszenia Biegający Tczew, która znalazła podatny grunt. Na nasz parkrun przyjeżdżają stali goście – na przykład biegający boso Andrzej Pilski z Fromborka. Uczestniczą całe rodziny, ale także dzieci i młodzież, którzy punktują na specjalną klasyfikację szkół. W 62 parkrunie wzięło udział 49 biegaczek i biegaczy. Zadebiutowały dwie osoby, a Jarosław Pogorzelski zaliczył start numer 50 za co otrzymuje się koszulkę. Pierwszy linię mety minął Tomasz Tobiański, a na gratulacje też zasłużył też Leszek Niespodziński, który pobił rekordu życiowy, a wynik ten uzyskał kosztem ogromnego wysiłku.

W minioną sobotę odbył się ostatni bieg w ramach Otwartych Mistrzostw Biegającego Tczewa na 5 kilometrów. Co ciekawe w grand prix nie liczyła się kolejność na mecie, a uzyskane czasy i współczynnik wieku. Łącznie we wszystkich czterech biegach udało się wziąć udział 18 osobom. Najlepszym spośród mężczyzn w grand prix okazał się Zygfryd Liban, który tydzień wcześniej wywalczył też w Mistrzostwach Polski Weteranów dwa złote medale w swojej kategorii wiekowej na 1500 i 5000 m. Drugie miejsce w parkrunowym grand prix zajął wspomniany Leszek Niespodziński, a trzecie Jarosław Sosnowski. W kategorii pań najlepszą była Maria Pióro, drugie miejsce zajęła Barbara Kruszyńska, a trzecie Anna Kwiatkowska.

A już w najbliższą sobotę o godzinie 9:00 odbędzie się 5-cui kilometrowy parkrun numer 63. Dołączyć może każdy, udział jest bezpłatny.