Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Po Tczewie jeździ autobus przegubowy

Zgodnie z zapowiedzią pierwszego sierpnia na ulicach Tczewa pojawił się autobus przegubowy, który będzie kursował głównie na linii numer 3 i 4. To kolejna nowość, którą wprowadził nowy przewoźnik Gryf.

Pierwszego lipca firma Gryf zastąpiła poprzedniego przewoźnika, czyli Meteora. Kilka tygodni temu spółka z Żukowa wprowadziła nowość – na stronie rozklady.tczew.pl oraz w aplikacji na telefonach myBus istnieje możliwość śledzenia na mapie w czasie rzeczywistym kursów tczewskich autobusów. Pierwszego sierpnia przyszła pora na kolejną zapowiadaną nowość – autobus przegubowy. W Tczewie przegubowce pojawiały się już wcześniej, ale krótko, przede wszystkim w ramach testów. Od ostatniego czwartku tego typu autobus będzie jeździł po naszym mieście na stałe – 16 razy dziennie. Pojazd jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawienie się w Tczewie przegubowca wynika z zapotrzebowania, przede wszystkim na linii numer 3 i 4.

Firma Gryf w chwili obecnej nie planuje zakupienia kolejnych autobusów przegubowych. Jeden w Tczewie musi wystarczyć. Spółka zatrudniła do obsługi przegubowca doświadczonych kierowców. Nasz rozmówca jeździł tego typu autobusami przez piętnaście lat w Gdańsku.

Autobusy Gryfa będą jeździły po ulicach Tczewa co najmniej do końca przyszłego roku. Co będzie później – tego w tej chwili nie wiadomo. Kolejna, tym razem ośmioletnia umowa ma zacząć obowiązywać wtedy, gdy na terenie całego obszaru metropolitalnego zostanie wprowadzony wspólny bilet. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ratusz ogłosi związany z tą umową przetarg.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1623), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (721) i Pogoda

  • 07:40 – Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (21 października 2019)

  • 07:50 – Niezapominajka 2018

    Druga edycja wokalnego konkursu Niezapominajka z udziałem utalentowanych dzieci ze szkół podstawowych naszego regionu (30 października 2018)

  • 09:05 – Pomnik Tajnej Organizacji Nauczycieli

    110. rocznica Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dzień Edukacji Narodowej (2015)

  • 09:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1623), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (721) i Pogoda

  • 09:40 – Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (21 października 2019)

  • 09:50 – Jubileusz 90 lat Klubu Sportowego Wisła

    Obchody jubileuszu z 2014 r.

  • 11:35 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 – Programy informacyjne TV TeTka

    Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1623), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (721) i Pogoda

  • 12:40 – Graminator

    Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (21 października 2019)

  • 12:50 – Biblioteczne Spotkania Regionalne - Kociewie

    Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja profesor Marii Pająkowskiej-Kensik o literaturze kociewskiej (22 sierpnia 2016 r.)

  • 13:50 – Tacy Sami 2015

    Z archiwum TeTki. Impreza plenerowa na placu Hallera z udziałem osób niepełnosprawnych

  • 14:25 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu