Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Po Tczewie jeździ autobus przegubowy

Zgodnie z zapowiedzią pierwszego sierpnia na ulicach Tczewa pojawił się autobus przegubowy, który będzie kursował głównie na linii numer 3 i 4. To kolejna nowość, którą wprowadził nowy przewoźnik Gryf.

Pierwszego lipca firma Gryf zastąpiła poprzedniego przewoźnika, czyli Meteora. Kilka tygodni temu spółka z Żukowa wprowadziła nowość – na stronie rozklady.tczew.pl oraz w aplikacji na telefonach myBus istnieje możliwość śledzenia na mapie w czasie rzeczywistym kursów tczewskich autobusów. Pierwszego sierpnia przyszła pora na kolejną zapowiadaną nowość – autobus przegubowy. W Tczewie przegubowce pojawiały się już wcześniej, ale krótko, przede wszystkim w ramach testów. Od ostatniego czwartku tego typu autobus będzie jeździł po naszym mieście na stałe – 16 razy dziennie. Pojazd jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawienie się w Tczewie przegubowca wynika z zapotrzebowania, przede wszystkim na linii numer 3 i 4.

Firma Gryf w chwili obecnej nie planuje zakupienia kolejnych autobusów przegubowych. Jeden w Tczewie musi wystarczyć. Spółka zatrudniła do obsługi przegubowca doświadczonych kierowców. Nasz rozmówca jeździł tego typu autobusami przez piętnaście lat w Gdańsku.

Autobusy Gryfa będą jeździły po ulicach Tczewa co najmniej do końca przyszłego roku. Co będzie później – tego w tej chwili nie wiadomo. Kolejna, tym razem ośmioletnia umowa ma zacząć obowiązywać wtedy, gdy na terenie całego obszaru metropolitalnego zostanie wprowadzony wspólny bilet. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ratusz ogłosi związany z tą umową przetarg.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1881). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 07:40 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (24 listopada 2020 r.)

  • 08:00 – Ballady Kingi Rataj

    Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

  • 09:10 – Piknik Militarny 2018

    Pokazy historyczno-militarne na Bulwarze Nadwiślańskim z udziałem grup rekonstrukcyjnych towarzyszące obchodom rocznicy wybuchu II wojny światowej w Tczewie (1 września 2018)

  • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1881). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 09:40 – Melodia przeszłości. Marek Karewicz

    Cykl programów, w którym nasi goście dzielą się wspomnieniami związanymi z muzyką. Bohaterem tego odcinka jest Marek Karewicz - nieżyjący już fotografik muzyczny, autor okładek albumów, dziennikarz, animator jazzu

  • 09:55 – Sportowa Tetka. Piłka ręczna kobiet

    Mecz 7 kolejki 1 ligi piłki ręcznej kobiet. Sambor Tczew - SMS ZPRP I Płock (21 listopada 2020)

  • 11:20 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1881). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 12:40 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (24 listopada 2020 r.)

  • 13:00 – Nieznana historia Tczewa

    Z naszego rchiwum. Tczew w latach okupacji niemieckiej - nowe ustalenia badawcze. Wykład Jana Daniluka w Miejskiej Bibliotece Publicznej (2015)

  • 14:05 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1881). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 07:40 - Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (24 listopada 2020 r.)

  • 08:00 - Ballady Kingi Rataj

    Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

  • 09:10 - Piknik Militarny 2018

    Pokazy historyczno-militarne na Bulwarze Nadwiślańskim z udziałem grup rekonstrukcyjnych towarzyszące obchodom rocznicy wybuchu II wojny światowej w Tczewie (1 września 2018)

  • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1881). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 09:40 - Melodia przeszłości. Marek Karewicz

    Cykl programów, w którym nasi goście dzielą się wspomnieniami związanymi z muzyką. Bohaterem tego odcinka jest Marek Karewicz - nieżyjący już fotografik muzyczny, autor okładek albumów, dziennikarz, animator jazzu

  • 09:55 - Sportowa Tetka. Piłka ręczna kobiet

    Mecz 7 kolejki 1 ligi piłki ręcznej kobiet. Sambor Tczew - SMS ZPRP I Płock (21 listopada 2020)

  • 11:20 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1881). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 12:40 - Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (24 listopada 2020 r.)

  • 13:00 - Nieznana historia Tczewa

    Z naszego rchiwum. Tczew w latach okupacji niemieckiej - nowe ustalenia badawcze. Wykład Jana Daniluka w Miejskiej Bibliotece Publicznej (2015)

  • 14:05 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter