Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pokłony w koronach na Kanonce

Tczewski Orszak Trzech Króli już po raz szósty zintegrował mieszkańców naszego miasta i okolicy. Radosne korowody przebierańców z trzech miejsc przemaszerowały na Kanonkę, by tu złożyć pokłon objawionemu Jezusowi.

Pierwszy, z Melchiorem na czele wyruszył z placu Hallera, drugi prowadzony przez Kacpra spod Fabryki Sztuk, zaś trzeci wraz z Baltazarem, z Suchostrzyg z placu papieskiego przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W orszakach uczestniczyły zarówno grupy zorganizowane, rodziny jak i osoby indywidualne. Większość była przebrana i manifestowała radość. Królowie wraz ze swoją świtą, powitani zostali radosnymi okrzykami przez niemały tłum zebrany przy stajence. Podczas śpiewania kolęd mieszkańcy podziwiali kolorowe flagi oraz dostojnie ubrane postaci na koniach.

Zorganizowano konkurs na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną koronę, na pracę plastyczną w dowolnej technice i oryginalne przebrania rodziny co najmniej czteroosobowej. Wygraną były nagrody pieniężne.
Zadbano o kolorowe korony dla uczestników marszu, słodki poczęstunek i ciepłe napoje. Jeszcze długo po oficjalnym zakończeniu, wiele osób robiło wspólne pamiątkowe zdjęcia wraz z królami. Wielu Tczewian celebruje to święto co roku.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Noc Muzeów 2015

  Relacja z atrakcji przygotowanych w Fabryce Sztuk i Muzeum Wisły w Tczewie podczas Nocy Muzeów

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 marca 2019 r.)

 • 19:35 – Temat Tygodnia. Segregacja odpadów przez mieszkańców

  Rozmowa na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i o zmianach, jakie w tym zakresie są przygotowywane. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Anna Peichert oraz Marcin Cejer (20 marca 2019)

 • 20:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu