Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pokłony w koronach na Kanonce

Tczewski Orszak Trzech Króli już po raz szósty zintegrował mieszkańców naszego miasta i okolicy. Radosne korowody przebierańców z trzech miejsc przemaszerowały na Kanonkę, by tu złożyć pokłon objawionemu Jezusowi.

Pierwszy, z Melchiorem na czele wyruszył z placu Hallera, drugi prowadzony przez Kacpra spod Fabryki Sztuk, zaś trzeci wraz z Baltazarem, z Suchostrzyg z placu papieskiego przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W orszakach uczestniczyły zarówno grupy zorganizowane, rodziny jak i osoby indywidualne. Większość była przebrana i manifestowała radość. Królowie wraz ze swoją świtą, powitani zostali radosnymi okrzykami przez niemały tłum zebrany przy stajence. Podczas śpiewania kolęd mieszkańcy podziwiali kolorowe flagi oraz dostojnie ubrane postaci na koniach.

Zorganizowano konkurs na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną koronę, na pracę plastyczną w dowolnej technice i oryginalne przebrania rodziny co najmniej czteroosobowej. Wygraną były nagrody pieniężne.
Zadbano o kolorowe korony dla uczestników marszu, słodki poczęstunek i ciepłe napoje. Jeszcze długo po oficjalnym zakończeniu, wiele osób robiło wspólne pamiątkowe zdjęcia wraz z królami. Wielu Tczewian celebruje to święto co roku.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 – Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu