Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Półwysep przy porcie kupił inwestor

Władze Tczewa zamierzały kupić tereny nad Wisłą przyległe do basenu portowego. 3-hektarowa nieruchomość po Przedsiębiorstwie Budownictwa Wodnego była przedmiotem licytacji komorniczej. Dwa miliony przeznaczone na ten cel z miejskiego budżetu nie wystarczyły. Licytację wygrał fundusz inwestycyjny INBAP z siedzibą w Warszawie.

W Tczewie znajduje się basen portowy, który służył stoczni rzecznej i Przedsiębiorstwu Budownictwa Wodnego. Obok terenu byłej stoczni znajduje się 3-hektarowa nieruchomość – dwie działki z dostępem do basenu portowego, część tej nieruchomości to półwysep między Wisłą, a miejscem gdzie cumowały jednostki pływające na przykład lodołamacze. Są tu jeszcze dwa stare budynki, od strony wjazdu od ulicy Czatkowskiej magazyny, teren działalności gospodarczej. Dla władz Tczewa teren ten ma duże znaczenie dlatego prezydent postanowił kupić nieruchomość. Była to decyzja strategiczna w kontekście ulokowania portu śródlądowego w Tczewie czy doprowadzenia tu nitki transportowej – na przykład kolejowej.

W korekcie tegorocznego budżetu miasta, jaką zatwierdzili radni na marcowej sesji, zabezpieczono część pieniędzy przeznaczonych na nabycie przez miasto nieruchomości.
Teren po PBW licytowano w Tczewie. Licytację przeprowadzał Bogusław Strojecki Kierownik Działu Egzekucja Administracyjna w Urzędzie Skarbowym w Tczewie.

INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych jest właścicielem m.in. siedmiu funkcjonujących obiektów handlowych, czterech projektów będących obecnie w fazie realizacji oraz licznych nieruchomości ulokowanych na terenie całego kraju.
Jednym z funkcjonujących obiektów INBAP jest Galeria Kociewska w Tczewie.
Siedziba INBAP ulokowana jest w Warszawie, a biuro zarządu w Białej Podlaskiej. Przedstawicielem funduszu na licytacji był Bartłomiej Paczóski.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:40 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (17 lipca 2018)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej, odprawionej w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie 22 lipca o godz. 10:00

 • 19:00 – Noc Bibliotek 2017

  Relacja z wydarzeń zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek z 3 czerwca 2017 r. Spotkania z autorami książek, muzyczne występy, wystawy i czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza

 • 19:15 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:30 – Ballads Of Europe 2009

  Ballady Polskie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Koncert poetesy

 • 21:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu