Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Półwysep przy porcie kupił inwestor

Władze Tczewa zamierzały kupić tereny nad Wisłą przyległe do basenu portowego. 3-hektarowa nieruchomość po Przedsiębiorstwie Budownictwa Wodnego była przedmiotem licytacji komorniczej. Dwa miliony przeznaczone na ten cel z miejskiego budżetu nie wystarczyły. Licytację wygrał fundusz inwestycyjny INBAP z siedzibą w Warszawie.

W Tczewie znajduje się basen portowy, który służył stoczni rzecznej i Przedsiębiorstwu Budownictwa Wodnego. Obok terenu byłej stoczni znajduje się 3-hektarowa nieruchomość – dwie działki z dostępem do basenu portowego, część tej nieruchomości to półwysep między Wisłą, a miejscem gdzie cumowały jednostki pływające na przykład lodołamacze. Są tu jeszcze dwa stare budynki, od strony wjazdu od ulicy Czatkowskiej magazyny, teren działalności gospodarczej. Dla władz Tczewa teren ten ma duże znaczenie dlatego prezydent postanowił kupić nieruchomość. Była to decyzja strategiczna w kontekście ulokowania portu śródlądowego w Tczewie czy doprowadzenia tu nitki transportowej – na przykład kolejowej.

W korekcie tegorocznego budżetu miasta, jaką zatwierdzili radni na marcowej sesji, zabezpieczono część pieniędzy przeznaczonych na nabycie przez miasto nieruchomości.
Teren po PBW licytowano w Tczewie. Licytację przeprowadzał Bogusław Strojecki Kierownik Działu Egzekucja Administracyjna w Urzędzie Skarbowym w Tczewie.

INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych jest właścicielem m.in. siedmiu funkcjonujących obiektów handlowych, czterech projektów będących obecnie w fazie realizacji oraz licznych nieruchomości ulokowanych na terenie całego kraju.
Jednym z funkcjonujących obiektów INBAP jest Galeria Kociewska w Tczewie.
Siedziba INBAP ulokowana jest w Warszawie, a biuro zarządu w Białej Podlaskiej. Przedstawicielem funduszu na licytacji był Bartłomiej Paczóski.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu