Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Powiat świętował Dzień Edukacji Narodowej

W Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie pracownicy oświaty świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Gospodarzem uroczystości był starosta tczewski.

Co roku 14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W przeciwieństwie do Międzynarodowego Dnia Nauczyciela obejmuje on wszystkie osoby związane z oświatą. W Tczewie powiatowe obchody odbyły się we wtorek w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych.

W powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział m.in. starosta i wicestarosta tczewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Tczewie, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele z całego powiatu tczewskiego.

Podczas uroczystości wielu nauczycieli otrzymało nagrody starosty tczewskiego. Mirosław Augustyn przekazał także nagrody w imieniu Pomorskiego Kuratora Oświaty. Trafiły one do rąk dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych Elżbiety Tamary Małeckiej oraz wicedyrektor Bożeny Żywieckiej.

Spytaliśmy dyrektor placówki, jaki powinien być idealny nauczyciel. Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych uważa, że kondycja systemu edukacji poprawia się.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM