Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przyznano tytuł Przedsiębiorcy Roku

W sali obrad urzędu miejskiego po raz siódmy rozdane zostały nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu „Przedsiębiorca Roku 2018”. Wręczono też nagrody w nowych kategoriach – debiut roku i inwestycja roku.

Gala konkursu „Przedsiębiorca Roku 2018”, która odbyła się w urzędzie miejskim była okazją do wręczenia nagród tym, którzy rywalizowali w ramach „Ogólnopolskiej Gry Rowerowej”. Z kolei podsumowaniem obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości było wręczenie nagród prezydenta Tczewa w konkursie „Przedsiębiorca Roku”. Była to już siódma jego edycja. Lokalni przedsiębiorcy mogą być dumą Tczewa, bo pokazują, że z powodzeniem się rozwijają i są przykładem dla innych.

Kapituła konkursowa nagrodziła w tym roku aż sześciu zwycięzców w czterech kategoriach.
W kategorii Mikroprzedsiębiorstwa wytypowano dwóch laureatów: Usługowy Warsztat Mechaniki, Blacharstwa i Lakiernictwa Samochodowego Bogusław Łosiak – w uznaniu za 43 lata pracy w rzemiośle branży motoryzacyjnej, za wykształcenie wielu pokoleń uczniów, praktykantów i przekazywanie techniki rzemieślniczej oraz firmę PROJEKT Grzegorz Piankowski za 20-letnią działalność w zakresie projektowania budowlanego, realizację wielu projektów architektonicznych na terenie Tczewa oraz regionu, a także przekazywanie wiedzy i umiejętności kolejnym pokoleniom.

W kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa- wygrała firma Elemix Elżbieta i Jan Leszczyńscy w uznaniu za 26-letnią działalność handlową na rynku detalicznym i hurtowym, za stworzenie internetowej platformy do obsługi zamówień oraz podtrzymywanie rodzimej działalności i zaufanie klientów i instytucji w powiecie.

W kategorii Debiut Roku wygrała Plumkawka Bogumiła Śliwa za stworzenie nowego punktu gastronomicznego na starym mieście, nawiązującego do jego tradycji i charakteru, mieszczącego się w zabytkowej piwnicy z około XVI wieku – jednej z najlepiej zachowanych i odrestaurowanych miejsc na Tczewskiej Starówce.

W kategorii Inwestycja Roku przyznano dwie nagrody – Zespołowi Opieki Zdrowotnej Medical w uznaniu za stworzenie nowoczesnego kompleksu medycznego oferującego pełen profil usług medycznych i zabiegów z wykorzystaniem najnowszego osprzętu, świadczenie ich na europejskim poziomie, uznanie klientów i instytucji powiatu tczewskiego oraz firmę GPEC za wieloletnią działalność na terenie Tczewa, stworzenie infrastruktury ciepłowniczej na starówce, co przyczynia się do zmniejszenia ilości indywidualnych źródeł ciepła, nie ekologicznych, nieefektywnych i zanieczyszczających powietrze a także za wspieranie jednostek, instytucji kultury oraz podmiotów i organizacji społecznych z terenu całego powiatu.

Wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych oraz dobrze zapowiadających się przedsiębiorstw z terenu Tczewa jest przykładem na to, że warto zainwestować w biznes.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 - Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 - Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 - In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 - In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM