Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Radek i orkiestra powitali Nowy Rok

Tradycyjnie nowy rok w Tczewie powitany został muzycznie przez Harcerską Orkiestrę Dętą. Gościem koncertu z gwiazdą był znakomity wokalista i aktor teatralny – Janusz Radek.

Koncert noworoczny Harcerskiej Orkiestry Dętej to już tradycja sięgająca kilkadziesiąt lat. Od kilku tczewscy harcerze zapraszają do wspólnego występu specjalnych gości, dzięki czemu wydarzenie nabiera szczególnego wymiaru.
W tym roku w Centrum Kultury i Sztuki harcerze powitali z tczewianami 2019 rok z Januszem Radkiem. To wokalista, kompozytor, ale także artysta teatralny znany ze znakomitych kreacji musicalowych.

Przygotowanie wspólnego występu wokalisty i blisko sześćdziesięcio-osobowej orkiestry to wielkie wyzwanie. Wymagało opracowania aranżacji i wielu godzin prób. Podczas koncertu zabrzmiały też utwory instrumentalne wykonane przez sam zespół, nie zabrakło nowości. Orkiestra dyrygowana przez Magdalenę Kubicką-Netkę znów spisała się znakomicie.
Sobotnie dwa koncerty zakończyły sie kilkoma bisami i owacjami na stojąco. Tę prawdziwą muzyczną ucztę będzie mozna zobaczyć w całości w telewizji Tetka.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM