Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ratusz pozwie dzierżawcę dworku

Urząd Miejski zamierza wystąpić na drogę sądową przeciwko dzierżawcy dworku, znajdującego się na terenie osiedla Bajkowe-Piotrowo. Najemca zamierzał w tym miejscu stworzyć restaurację z browarem, ale od roku nie płaci miastu czynszu.

Bajkowe-Piotrowo to obecnie nowoczesne osiedle, ale jeszcze pod koniec XX wieku jedynym zurbanizowanym elementem tego terenu był dawny zespół dworski Piotrowo. W czasie zaboru pruskiego folwark nosił nazwę Peterhof, czyli dwór Petera. Do dziś zachowały się trzy budynki z początku XX wieku, które znajdują się w gminnej ewidencji zabytków: dworek, dawna wozownia i dom kowala. Po drugiej wojnie światowej folwark stał się częścią Państwowego Gospodarstwa Rybackiego „Piotrowo”. Po zmianie ustroju właścicielem dworku stało się miasto, które cztery lata temu rozstrzygnęło przetarg na jego dzierżawę. Wygrała firma z Tczewa, która zobowiązała się płacić co miesiąc czynsz w wysokości 5500 zł. Problem w tym, że dzierżawca tej należności nie reguluje już od roku.

Niestety nie udało nam się skontaktować z firmą, która dzierżawi dworek na osiedlu Piotrowo. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mimo wstrzymania prac, najemca nie wyklucza powrotu do realizacji swoich planów.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM