Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Są zwycięzcy w konkursie chemicznym

W Pierwszym Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Chemicznym pt. „Skłodowska Górą”.

W hołdzie dla najwybitniejszej uczonej naszego kraju w minionym 100-leciu oraz w ramach obchodów 70-lecia I-go Liceum Ogólnokształcącego przypadającego w tym roku szkolnym – chemicy tej placówki podjęli się trudu zorganizowania Pierwszego Powiatowego Konkursu Chemicznego pt. „Skłodowska Górą!”. Był skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjalnych z powiatu tczewskiego. Ten składał się z dwóch etapów. Z 57 uczniów do drugiego – przeszło 26 osób.

Jaki był poziom konkursu? Średni – informuje współorganizatorka konkursu.

Każda rywalizacja jest oceniana i nagradzana. W przypadku tej było podobnie.

Laureatami etapu powiatowego zostali: Piotr Glinkiewicz z SP 1, Maciej Knurowski i Martyna Dąbrowska gimnazjaliści z SP 4 , Urszula Szymańska z Zespołu Szkół Katolickich oraz Zofia Link i Jakub Wechterowicz gimnazjaliści z Zespołu Szkół Katolickich.

Wyróżnienia za najlepszy film otrzymali: Mikołaj Wódkowski, Stanisław Okoński, Piotr Glinkiewicz z SP 1, Natalia Pliszka – gimnazjalistka z SP 1, Kinga Marchel – gimnazjalistka z SP 1, Natalia Lidzińska oraz Martyna Dąbrowska – gimnazjalistki z SP 4.

Co skłoniło uczniów do wzięcia udziału w konkursie i czy wiążą swoją przyszłość z chemią? Lubią chemię – odpowiadają uczestnicy konkursu.

Dzięki sponsorom – nagrodzonym i wyróżnionym wręczono nagrody. Poza starostwem powiatowym sponsorem był też Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu