Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Serce dla Afryki prosto z Tczewa

Koncert z udziałem tczewskich zespołów wokalnych, muzyków i dzieci z Przedszkola nr 8 oraz ich rodziców był zwieńczeniem charytatywnego projektu “Serce dla Afryki”. Podczas koncertu zebrano na rzecz kenijskiego przedszkola blisko siedem tysięcy złotych.

Koncert rozpoczął się odśpiewaniem modlitwy ojcze nasz w języku suahili. Solistką była Małgorzata Kornas, a wspierał ją wokalnie wielki zespół złożony z chórzystów Nieboskłonnych, Passionatki i dzieci z Przedszkola nr 8. Po brawurowym wykonaniu pieśni na scenie pojawiła się pani dyrektor ósemki Jolanta Jank. Zaprosiła pochodzącą z Kenii, a mieszkająca w Tczewie Anstellę Nkhatą i wyjaśniła, że Anstella pracuje w przedszkolu jako nauczycielka języka angielskiego. Dzieci zadawały wiele pytań, skąd pochodzi i jak jest w Afryce. Dowiedziały się, że kenijskie dzieci są ubogie, a przedszkole w miejscowości Meru do którego uczęszczała kiedyś Anstella ma wiele potrzeb. Jolanta Jank pod hasłem Serce dla Afryki postanowiła zainicjować akcję charytatywną na rzecz dzieci z Kenii. Projekt trwa już trzy lata, a jej kolejnym elementem był przedświąteczny koncert charytatywny, jaki odbył się w minioną niedzielę w sali Centrum Kultury i Sztuki.

Program wyreżyserowały Jolanta Jank oraz Karolina Kornas, która prowadzi w Tczewie zespoły wokalne: Passionatkę czyli dziecięcy chór funkcjonujący w ramach sekcji CKiS oraz Nieboskłonnych – zespół, w którym jedną z chórzystek jest Anstella. Karolina jest też mamą wychowanków Przedszkola nr 8. Na koncert składały się utwory prezentowane przy akompaniamencie profesjonalnych instrumentalistów w wykonaniu wymienionych zespołów, ale też przedszkolanek i tczewskich wokalistek, przyjaciółek przedszkola. Program miał elementy jasełek, w których brały udział dzieci z ósemki, nie zabrakło kolęd. Wielki entuzjazm publiczności wzbudziły popisy taneczne rodziców dzieci z ósemeczki.

Koncert był dynamiczny, radosny, ale miał też kilka wzruszających momentów. Jednym z nich było odśpiewanie w języku polskim wielkiego przeboju charytatywnego na rzecz dzieci z Afryki „We are the world”. Nie zabrakło bisów. Znów wszystkie połączone głosy odśpiewały „Ojcze nasz” po afrykańsku.

Od idei do pomysłu. Od pomysłu do realizacji. Wiele tygodni przygotowań, wiele prób, zaangażowanie mnóstwa osób, kilku środowisk. Warto było, efekt był niesamowity, zebrano sześć tysięcy osiemset złotych, ale jeszcze większą wartością było dzielenie się dobrem, otwieranie serc, zauważenie potrzeby pomagania innym.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1731), Informator epidemiczny, Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 23 marca 2020)

 • 07:50 - Koncert muzyki gospel

  Z naszego archiwum. Koncert amerykańskiego zespołu gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 08:30 - Koncert gitarowo-fortepianowy

  Występ Bartosza Paprota i Ewy Sarwińskiej zorganizowany w ramach cyklu Ogrody Sztuk przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama (2016)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1731), Informator epidemiczny, Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:40 - Nie ma mowy!

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia

 • 09:45 - Sesja Rady Miasta

  Obrady Rady Miejskiej w Tczewie z 27 lutego 2020 r.

 • 11:00 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 23 marca 2020)

 • 18:00 - Nie ma mowy!

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia

 • 18:05 - Temat tygodnia. Koronawirus

  Rozmowa o koronawirusie. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii. Polska wprowadziła radykalne środki, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa - podobnie czynią to władze powiatu tczewskiego i Tczewa. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są lekarz Małgorzata Grochocińska oraz Włodzimierz Mroczkowski z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego (25 marca 2020)

 • 18:50 - Tak to było - Bolesław Dembek

  Z naszego archiwum. Wspomnienia tczewianina ze Stowarzyszenia Kombatantów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (2011)

 • 20:10 - In Memoriam 2019. Teatr Tańca 8 Negro

  Występ formacji tanecznej 8 Negro podczas XVIII Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (24 sierpnia 2019)

 • 20:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:50 - Nie ma mowy!

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia

 • 20:55 - Pelplińska Debata Oksfordzka 2018

  Dyskusja na temat: Czy Unia Europejska powinna stać się federacją? Trzecia edycja rywalizacji na słowa i argumenty dla uczniów szkół licealnych. Udział biorą drużyny Zespołu Szkół Ekonomicznych z Tczewa oraz Collegium Marianum z Pelplina

Radio Tczew 100,8 FM