Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Sikorowscy w Ogrodach Sztuk

Cykl imprez o nazwie Ogrody Sztuk jest organizowany w naszym mieście już od piętnastu lat. Są to koncerty, spotkania literackie czy wystawy, na które zaprasza Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama. Na jubileuszu wystąpili Sikorowscy.

Jubileuszowe spotkanie rozpoczął Marcel, który wyrecytował wiersz Jana Brzechwy. Przedstawił się jako 15-latek i dodał, że ma tyle samo lat co ogrody Sztuk. Uroczystość poprowadził prezes Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego Ludwik Kiedrowski. Zaprosił on na scenę wszystkich przyjaciół Bramy, by im podziękować za współpracę przy organizacji spotkań w ramach cyklu Ogrody Sztuk.

Jednym z elementów spotkania była projekcja filmu o działalności Bramy. Dokument przypomniał, że twórcami stowarzyszenia byli Józef Golicki i Zdzisław Wojtaś.

Na scenie pojawił się Andrzej Sikorowski – znany bard krakowski, lider założonej 40 lat temu grupy Pod Budą, który wystąpił w duecie ze świetną wokalistką, swoją córką – Mają Sikorowską, z którą nagrał trzy ostatnie płyty.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (17 lipca 2018)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej, odprawionej w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie 22 lipca o godz. 10:00

 • 19:00 - Noc Bibliotek 2017

  Relacja z wydarzeń zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek z 3 czerwca 2017 r. Spotkania z autorami książek, muzyczne występy, wystawy i czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza

 • 19:15 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:30 - Ballads Of Europe 2009

  Ballady Polskie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Koncert poetesy

 • 21:50 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM