Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Silny wiatr i pagórki im nie straszne

W minioną niedzielę odbyła się czwarta edycja Tczewskiego Crossu Rowerowego. 27-kilometrową trasę najszybciej pokonał gdańszczanin Artur Sowiński, a spośród kobiet najlepsza była starogardzianka Aleksandra Romańska.

Powiatowe Centrum Sportu wraz z Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji po raz już po raz czwarty zorganizowały kolarski wyścig polnymi i leśnymi drogami w okolicach Rokitek i Lubiszewa. W tczewskim crosie rowerowym wzięło udział blisko 150 osób, a mieli za zadanie pokonać 27-kilometrową trasę. To impreza dla rowerzystów z Tczewa i okolicy, ale dobra organizacja i atrakcyjna trasa przyciąga amatorów ścigania się na terenowych trasach z całego pomorza – Kociewia, Trójmiasta czy Kaszub.
Start i meta usytuowane były w Rokitkach w siedzibie tczewskiego oddziału GPEC. A miasteczko rowerowe z zapleczem przy Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji – na Kanonce.

Zwyciężył Artur Sowiński z gdańska ze świetnym czasem 55 minut 48 sekund. Dwie minuty później linię mety przejechał tczewianin Dariusz Wybraniak, a trzeci był Andrzej Doroszkiewicz, z Pogórza, ale tak jak Wybraniak reprezentujący Tczewski Klub Rowerowy. Zwycięzca to dwudziestojednoletni zawodnik ze ścisłej krajowej czołówki, na co dzień startujący zagranicą, na przykład we Włoszech.
Spośród kobiet najlepsza była Aleksandra Romańska ze Starogardu Gdańskiego przed tczewianką Karoliną Papiernik i Magdalena Lusińską z Elbląga. Zwyciężczyni powtórzyła swój sukces z trzeciej edycji – w ubiegłym roku też była w tczewskim crossie najlepsza.

Spośród tych, którzy zameldowali się na mecie rozlosowano 20 nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki oraz pamiątkowy medal, po wysiłku czekał poczęstunek.Uroczyste zakończenie z wręczeniem nagród odbyło się na kanonce. Oprócz generalnych klasyfikacji wyszczególniono dziewięć kategorii według podziału na wiek. Spośród tczewian na podium staneli Agnieszka Zimna, Małgorzata Kamrowska, Piotr Sobieralski i Tomasz Szajkowski.
Puchary i nagrody rzeczowe wręczał starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski. Pomagali mu dyrektorzy tczewskich placówek sportowych Tomasz Tobiański z PCS i Andrzej Błaszkowski z TCSiR oraz jeden ze sponsorów Bogdan Bondariew.

Podobne wpisy