Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Świętowanie 45 lat jedenastki

Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie obchodziła jubileusz 45-lecia. Na uroczystej gali były wspomnienia, życzenia oraz program artystyczny wykonany z dużą dozą humoru przez uczniów i nauczycieli szkoły.

Rolę gospodarza jubileuszowej gali pełnił dyrektor jedenastki Marek Trzciński, który ze szkołą im. Mikołaja Kopernika jest związany od 1981 roku a funkcję dyrektora pełni od 1995 roku. W swoim przemówieniu mówił o mankamentach i dobrych stronach placówki w kontekście infrastruktury. Mówił dużo o pracy z dziećmi, że jest efektywna, czego dowodzą dobre wyniki uczniów jedenastki, ich sukcesy, zwłaszcza sportowe. Mówił, że szkoła ma wyrobioną wysoką markę. Placówkę tworzą ludzie i dyrektor podkreślił, że pracownicy jedenastki to najważniejsza i najlepsza wartość placówki.

Na jubileuszu pojawili się szczególni goście. Byli i obecni nauczyciele, absolwenci, związani z placówką przyjaciele szkoły, przedstawiciele władz miasta, parafii św. Józefa. Nie zabrakło życzeń, ciepłych słów. Zwieńczeniem jubileuszowego spotkania był program artystyczny przygotowany w formie kabaretu przez uczniów i nauczycieli jedenastki. Występ miał charakter humorystyczny, ale zawierał wiele akcentów wspomnieniowych, także wzruszających. Był wyjątkowy show łączący elementy muzyki, gry aktorskiej, tańca i błyskotliwych wypowiedzi; pomysłów, które wzbudziły ogromny aplauz widowni. Nauczyciele pokazali swoją wszechstronność, jak i wielkie zaangażowanie oraz przede wszystkim radość ze swojej pracy.

Jubileusz to nie tylko gala, towarzyszył mu szereg wydarzeń. W jedenastce można oglądać wystawę o historii i dniu dzisiejszym szkoły – różnych kołach zainteresowań, sekcjach naukowych i sportowych. W poniedziałkowe popołudnie zorganizowano tu dzień otwarty placówki.

Podobne wpisy