Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szpital powiatowy kupi ambulans

Podczas sesji rady powiatu została podjęta uchwała w sprawie korekty budżetu, dzięki której dofinansowano spółkę szpitale tczewskie w wysokości 220 tysięcy złotych na zakup ambulansu.

Starosta Tadeusz Dzwonkowski podczas spotkania w starostwie powiatowym, gdzie niedawno została podpisana umowa na zakup sprzętu medycznego dla szpitala powiatowego – poinformował o zamiarach podwyższenia kapitału zakładowego szpitali tczewskich o 220 tysięcy złotych z czego 20 tysięcy pochodzić będzie z budżetu gminy Tczew.

W związku z tym, że od 1 kwietnia 2019 roku ratownictwo medyczne powinno wrócić do szpitala – placówka musi więc zabezpieczyć potrzeby mieszkańców powiatu tczewskiego i dysponować czterema ambulansami w tym trzema podstawowymi oznaczonymi literą „P” i jedną specjalistyczną oznaczoną literą „S” z lekarzem.
Podczas tego spotkania Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich dodał, że na zakup dwóch karetek otrzymali środki od miasta, zaś kolejne pieniądze pozwoliłyby na zakup trzeciej bez wyposażenia, bo te zostało już wcześniej zakupione z własnych środków. Natomiast czwarta karetka ma zostać uzupełniona z obecnie posiadanej floty. Łącznie szpital chce zagwarantować pięć pojazdów, w tym jeden rezerwowy.

Podczas sesji rady powiatu została podjęta uchwała w sprawie korekty budżetu, dzięki której dofinansowano spółkę szpitale tczewskie w wyżej wymienionej wysokości 220 tysięcy złotych, dzięki czemu lecznica będzie mogła zakupić wymagany ambulans.

 

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:30 - Festiwal Twórczości Kociewskiej 2014

  Z naszego archiwum. Gala festiwalu imienia Romana Landowskiego organizowanego przez Miłosników Ziemi Tczewskiej. W programie m.in koncert zespołu Familia HP

 • 09:05 - Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:30 - Czesław Miłosz w pamięci Agnieszki Kosińskiej

  Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z pisarką i osobistą sekretarką Czesława Miłosza (10 grudnia 2015)

 • 11:05 - Mistrzyni Europy i jej trener z Tczewa

  Wywiady z Pauliną Gubą złotą medalistką w pchnięciu kulą na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie (2018) oraz jej trenerem, tczewianinem, Edmundem Antczakiem

 • 11:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:30 - Koncert Piotra Polka

  Z archiwum TeTki. Występ Piotra Polka na festiwalu Ballads Of Europe w Niepołomicach z 2011 r.

 • 13:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM