Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Uhonorowano tczewskich sportowców

W sali obrad rady miasta odbyła się uroczystość wręczenia nagród prezydenta. Uhonorowano 21 sportowców z Tczewa i dwunastu trenerów za osiągnięcia w 2019 roku.

Nagrodzono finansowo czternastu sportowców, którzy zdobywali medale na zaowadach o randze mistrzostw Polski. Nagrodzono również trenerów medalistów. Przyznano również specjalne wyróżnienia dla tych sportowców i szkoleniowców, którzy osiągali sukcesy, ale w dyscyplinach nieolimpijskich lub w zawodach niższej rangi niż Mistrzostwa Polski. Nagrody wręczał wiceprezydent Adam Urban, który podkreślił, że młodzi tczewianie poprzez sport promują nasze miasto i zasłużyli na nagrody. Po raz pierwszy w gronie wyróżnionych znalazł się mistrz Polski juniorów w jeździectwie w skokach przez przeszkody Aleksander Lewandowski.

W gronie nagrodzonych były nasze dwie uzdolnione tenisistki ziemne, dwoje pięcioboistów nowoczesnych i troje pływaków z UKS Dwójki Tczew, także dwie młode bokserki z KS Wisła Tczew. Lekkoatletka z MKS Sambor i zawodniczka tczewskiego stowarzyszenia radioorientacji sportowej. Były też przedstawicielki sportów zespołowych – siatkówki i piłki ręcznej, czyli zawodniczki, które trafiły do narodowej kadry bądź zdobyły ze swoim zespołem sukces medalowy rangi mistrzostw Polski.

Podczas uroczystości głos zabrał zasłużony trener lekkoatletyki Józef Krawczykiewicz oraz pływaczka UKS Dwójka Maria Kuchta, która zapowiedziała zmianę barw klubowych i kontynuację sportowej kariery w innym mieście.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter