Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Urodzinowy piknik naukowy w CKWS

Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie z okazji swoich pierwszych urodzin zaprosiło na piknik naukowy. Z tego szczególnego dnia otwartego centrum skorzystało wielu mieszkańców Tczewa i okolicy.

Ten pionierski i nowoczesny oddział Narodowego Muzeum Morskiego otwarto dla zwiedzających dokładnie 2 lipca ubiegłego roku. Projekt utworzenia Centrum Konserwacji Wraków Statków z Magazynem Studyjnym został zrealizowany za blisko 23 miliony złotych. Pieniądze pochodziły głównie z funduszy norweskich.

CKWS to pracownie konserwatorskie, do tego wystawa unikatowych i historycznych jednostek pływających, a także miejsce nauki i zabawy oraz sprawdzenia jak naprawdę wygląda praca z zabytkami. W minioną sobotę muzealni konserwatorzy i archeologowie przybliżali sekrety swojej pracy. Podczas naukowego pikniku otwarte dla zwiedzających były również te pracownie, do których na co dzień nie można wejść, takie ze specjalistycznym sprzętem, urządzeniami wykorzystującymi nowoczesne technologie – mikroskopy, skanery, spektrometry działające jak aparatura rentgenowska.

Mieszkańców Tczewa i okolicy w sobotę przede wszystkim przyciągnęła oferta edukacyjnych zabaw dla dzieci. Na żywo można było wspólnie budować łodzie w tradycyjnej technologii skin on frame, a to wiele osób fascynowało, bo dało możliwość poznania, w jaki sposób były kiedyś konstruowane canoe czy kajaki.

W sali konferencyjnej urządzono wyścigi robotów, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jak zwykle dzieci też cierpliwie czekały w kolejce by poprowadzić podwodne maszyny. Był również kącik plastyczny dla maluchów i szereg różnych konkursów.

Atrakcji było naprawdę dużo, a urodzinowe akcenty widoczne były na każdym kroku – balony, prezenty dla gości, stoisko z gadżetami, okolicznościowymi pocztówkami, morskimi i turystycznymi wydawnictwami, a nawet znaczkiem pocztowym z okazji urodzin CKWS. Nie brakowało też życzeń i prezentów dla tczewskiego roczniaka oraz morskiego tortu.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:30 - Festiwal Twórczości Kociewskiej 2014

  Z naszego archiwum. Gala festiwalu imienia Romana Landowskiego organizowanego przez Miłosników Ziemi Tczewskiej. W programie m.in koncert zespołu Familia HP

 • 09:05 - Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:30 - Czesław Miłosz w pamięci Agnieszki Kosińskiej

  Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z pisarką i osobistą sekretarką Czesława Miłosza (10 grudnia 2015)

 • 11:05 - Mistrzyni Europy i jej trener z Tczewa

  Wywiady z Pauliną Gubą złotą medalistką w pchnięciu kulą na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie (2018) oraz jej trenerem, tczewianinem, Edmundem Antczakiem

 • 11:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:30 - Koncert Piotra Polka

  Z archiwum TeTki. Występ Piotra Polka na festiwalu Ballads Of Europe w Niepołomicach z 2011 r.

 • 13:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM