Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

W Lubiszewie kolędowali i pomagali

W kościele w Lubiszewie odbył się koncert kolęd w wykonaniu parafian, mieszkańców pobliskich miejscowości i zaproszonych gości. Organizatorzy postanowili nadać wydarzeniu charytatywny cel – pomóc walczącej z nowotworem Beacie Czaplewskiej.

Na potrzeby tego koncertu powstał wielki zespół złożony z osób w różnym wieku – zwłaszcza najmłodsi wokaliści w strojach aniołków i pastuszków zauroczyli śpiewem zebraną publiczność. Towarzyszyło im wiele instrumentów – smyczkowe, perkusyjne, gitary czy keybord.

Koncert kolęd integruje społeczność parafii Świętej Trójcy w Lubiszewie księdza proboszcza Krzysztofa Niemczyka już po raz trzeci. Wszyscy – zarówno wykonawcy jak i widzowie – podkreślają, że tworzy się tu wspaniała atmosfera. Ważne jest, że wydarzenie ma charakter charytatywny.

Kościół wypełniony był po brzegi, nawet na chórze. Publiczność chętnie śpiewała wraz z zespołem. Atmosfera była radosna, ale też momentami wzruszająca. Na koncercie pojawił się element literacki. Miedzy utworami muzycznymi były recytacje – kolędy przeplatane były sentencjami skłaniającymi do refleksji.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu – oprócz śpiewających i grających – były to osoby odpowiedzialne za scenografię, oświetlenie, nagłośnienie i ogrzanie kościoła.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1557), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:40 – Romeo i Julia

  Z naszego archiwum. Spektakl teatralny w wykonaniu uczniów i uczennic z Gimnazjum w Dąbrówce (2013)

 • 08:30 – Być gospodynią to za mało

  Z naszego archiwum. Spotkanie w Fabryce Sztuk z Krystyną Gierszewską z Kociewskiego Forum Kobiet (2014)

 • 09:05 – Święto Ulicy 2014

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Starym Mieście

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1557), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:40 – Oddział Zamknięty - koncert

  Z naszego archiwum: Koncert zespołu rockowego Oddział Zamknięty w ramach Dni Ziemi Tczewskiej 2006

 • 11:05 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r - powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (30. stycznia 2016)

 • 11:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1557), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:40 – Piwnica św. Norberta

  Z naszego archiwum. Występ zespołu Piwnica św. Norberta na benefisie Pawła Orkisza (2014)

 • 13:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu