Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

W Lubiszewie kolędowali i pomagali

W kościele w Lubiszewie odbył się koncert kolęd w wykonaniu parafian, mieszkańców pobliskich miejscowości i zaproszonych gości. Organizatorzy postanowili nadać wydarzeniu charytatywny cel – pomóc walczącej z nowotworem Beacie Czaplewskiej.

Na potrzeby tego koncertu powstał wielki zespół złożony z osób w różnym wieku – zwłaszcza najmłodsi wokaliści w strojach aniołków i pastuszków zauroczyli śpiewem zebraną publiczność. Towarzyszyło im wiele instrumentów – smyczkowe, perkusyjne, gitary czy keybord.

Koncert kolęd integruje społeczność parafii Świętej Trójcy w Lubiszewie księdza proboszcza Krzysztofa Niemczyka już po raz trzeci. Wszyscy – zarówno wykonawcy jak i widzowie – podkreślają, że tworzy się tu wspaniała atmosfera. Ważne jest, że wydarzenie ma charakter charytatywny.

Kościół wypełniony był po brzegi, nawet na chórze. Publiczność chętnie śpiewała wraz z zespołem. Atmosfera była radosna, ale też momentami wzruszająca. Na koncercie pojawił się element literacki. Miedzy utworami muzycznymi były recytacje – kolędy przeplatane były sentencjami skłaniającymi do refleksji.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu – oprócz śpiewających i grających – były to osoby odpowiedzialne za scenografię, oświetlenie, nagłośnienie i ogrzanie kościoła.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 07:40 – Biesiada Literacka z Jerzym Stuhrem

  Z naszego archiwum. Rozmowa z aktorem Jerzym Stuhrem (2013)

 • 08:55 – Benefis Pawła Orkisza. Tolek Muracki

  Koncert Tolka Murackiego. Fragment benefisu Pawła Orkisza (2014)

 • 09:05 – In Memoriam 2019. Nocny Pociąg i Frantówka

  Koncert zespołów Nocny Pociąg i Frantówka w ramach XVIII In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego (24 sierpnia 2019)

 • 09:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (30 czerwca 2020 r.)

 • 09:40 – Miss i Mister Złotego Wieku 2016

  Z naszego archiwum. Cyrkowe wybory - impreza z udziałem tczewskich seniorów zorganizowana w CKiS przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (8 kwietnia 2016)

 • 11:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 12:40 – Międzywojenny Tczew

  Promocja książki Józefa Ziółkowskiego "Kulisy międzywojennego Tczewa 1920-1939" w Fabryce Sztuk (27 stycznia 2016 r.)

 • 13:50 – III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 14:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM