Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

W Lubiszewie kolędowali i pomagali

W kościele w Lubiszewie odbył się koncert kolęd w wykonaniu parafian, mieszkańców pobliskich miejscowości i zaproszonych gości. Organizatorzy postanowili nadać wydarzeniu charytatywny cel – pomóc walczącej z nowotworem Beacie Czaplewskiej.

Na potrzeby tego koncertu powstał wielki zespół złożony z osób w różnym wieku – zwłaszcza najmłodsi wokaliści w strojach aniołków i pastuszków zauroczyli śpiewem zebraną publiczność. Towarzyszyło im wiele instrumentów – smyczkowe, perkusyjne, gitary czy keybord.

Koncert kolęd integruje społeczność parafii Świętej Trójcy w Lubiszewie księdza proboszcza Krzysztofa Niemczyka już po raz trzeci. Wszyscy – zarówno wykonawcy jak i widzowie – podkreślają, że tworzy się tu wspaniała atmosfera. Ważne jest, że wydarzenie ma charakter charytatywny.

Kościół wypełniony był po brzegi, nawet na chórze. Publiczność chętnie śpiewała wraz z zespołem. Atmosfera była radosna, ale też momentami wzruszająca. Na koncercie pojawił się element literacki. Miedzy utworami muzycznymi były recytacje – kolędy przeplatane były sentencjami skłaniającymi do refleksji.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu – oprócz śpiewających i grających – były to osoby odpowiedzialne za scenografię, oświetlenie, nagłośnienie i ogrzanie kościoła.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 – Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu