Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wsparcie dla strażaków i szpitala

Podczas czwartkowej sesji rady miasta uchwalono kolejna korekte tegorocznego budżetu. Radni byli bardzo aktywni w części poświęconej wnioskom i interpelacjom.

Majową sesję rady miasta rozpoczęła część sprawozdawcza. Najpierw raport z działalności władz miasta i urzędu miejskiego w ostatnim miesiącu przedstawił wiceprezydent do spraw gospodarczych Adam Burczyk. Rada przyjęła sprawozdania dotyczące terenów zielonych w mieście, także współpracy władz miasta z organizacjami pozarządowymi. Przyjęła również raport o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście przygotowany przez organy policji, prokuratury i straż miejska.
To była pracowita sesja – radni głosowali nad kilkunastoma uchwałami. W tym była uchwała zmieniająca regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz decyzja o przystąpieniu do systemu biletu metropolitalnego. Kilka uchwał dotyczyło korekty budżetu miasta. W niej znalazło się kilka punktów zwiększających wydatki miasta.

Jeden z nich mówi o przekazaniu 100 tysięcy złotych tczewskiemu szpitalowi powiatowemu na zakup specjalistycznego sprzętu do hemodializy i MOR-CE-LATORA. Ponadto w zmianach budżetowych pojawiło się przekazanie środków w wysokości 300 tysięcy złotych straży pożarnej na remont placu manewrowego przed tczewską remizą. W korekcie znalazł się także punkt o przekazaniu gminie Starogard 60 tysięcy złotych na budowę pomnika pamięci ofiar drugiej wojny światowej w Szpęgawsku.

Jedna z uchwał zapewniła podwyższenie o dwa miliony złotych kapitału Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, co jest związane z inwestycjami TTBS, na które otrzyma dotację. Ponadto radni zdecydowali o zatwierdzeniu strategii rozwoju miasta do 2030 roku oraz o odrzuceniu petycji dotyczącej zmian w dofinansowaniu opieki nad dziećmi do lat 3.
W części poświęconej składaniu wniosków, interpelacji i podziękowań głos zabrało kilkunastu radnych. Wnioski złożyła część z nich: w tym cztery Maciej Skiberowski oraz Józef Cichon, Ewa Ziółek-Radziszewska, Roman Kucharski, Łukasz Brządkowski, Tomasz Tobiański i Tadeusz Dzwonkowski, a Kazimierz Ickiewicz odniósł się do odpowiedzi na swoje trzy poprzednie interpelacje.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 11:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 – ZWiK - nowocześnie o wodzie i ściekach

  Program na temat Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (2019)

 • 19:05 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Tu stacja Tczew: Olaf Lubaszenko

  Aktor Olaf Lubaszenko na antenie Radia Tczew 100,8 FM opowiada o kręconym w Tczewie filmie pt. "Futro z misia"

 • 19:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu