Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wymienialnia książek i czytelnicy

W minioną sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna edycja, cieszącej się ogromną popularnością, Wymienialni Książek.

Wymienialnia książek jest cyklicznym wydarzeniem, które zyskuje. Z każdym kolejnym spotkaniem staje się coraz bardziej popularne – bo to jedna z niewielu okazji, aby móc odświeżyć i uzupełnić swoją własną, domową biblioteczkę. W budynku tczewskiej książnicy przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego 6 – odbyła się bardzo wyczekiwana kolejna edycja Wymienialni Książek. Skorzystali z niej wszyscy, którzy zastosowali się do prostych zasad. Każdy, kto przyniósł na wymienialnię własne książki w takim stanie, w jakim sam chciałby je otrzymać i przekazał je pracownikom obsługującym wymienialnię, to w zamian mógł wziąć taką sama liczbę innych książek przygotowanych przez bibliotekę i przyniesionych przez innych czytelników.

Może właśnie na wymienialni ktoś znalazł książki, których od dawna szukał? Może kogoś nieczytane już tytuły znalazły nowych właścicieli? Nie można przecież pozwolić, by książki się marnowały – dzięki wymienialni znajdują one nowy dom.

Wśród zainteresowanych czytelników byli również rodzice ze swoimi pociechami, które same dla siebie wybierały książeczki.

Wszystkie książki można było wymienić bezpłatnie. Ci, którzy nie zdążyli odwiedzić biblioteki mogą to jeszcze uczynić w najbliższy czwartek 12 grudnia oraz 18, 21 i 23 kwietnia 2020 roku.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM