Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Zdobyli medale w Mistrzostwach Europy

Troje uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych w warcabach stupolowych. Spisali się znakomicie – zdobyli cztery medale – trzy w kategoriach indywidualnych i srebrny w rywalizacji drużynowej.

W ubiegłym roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Tczewie odnieśli sukcesy w Mistrzostwach Polski, a także w Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych w warcabach. W tym roku kontynuują znakomitą passę.
Niedawno w miejscowości Firlej koło Lublina odbyły się piąte Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w warcabach stupolowych. Reprezentantami Polski na tych zawodach były siostry Iwona i Patrycja Urbaniak z ZPS w Tczewie, także absolwent tej placówki Maciej Pelpliński oraz uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie Bartosz Szlachcikowski. Ich szkoleniowcem, zarazem nauczycielem, jest Krzysztof Fabich. W przygotowaniach do mistrzostw i na samej imprezie grupą opiekowali się także Aleksandra Dębiak i Jan Świrbutowicz.

Przedstawiciele powiatu tczewskiego na mistrzostwach Europy poradzili sobie znakomicie. Iwona Urbaniak zdobyła srebrny medal indywidualnie wygrywając między innymi z faworyzowaną zawodniczką z Rosji. Była też w polskiej drużynie wraz Maciejem Pelplińskim i Bartoszem Szlachcikowskim, która to drużyna zdobyła srebrny medal. Pelpliński został wicemistrzem Europy spesholimpik w kategorii mężczyzn, a siostra Iwony – Patrycja zdobyła indywidualnie brąz.

Na mistrzostwa Europy ekipa z placówek powiatu tczewskiego mogła pojechać dzięki dofinansowaniu ze starostwa powiatowego. Na uroczystym apelu z okazji Dnia Patrona ZPS – Jana Pawła II, medaliści warcabowych mistrzostw Europy zostali szczególnie uhonorowani. Krzysztof Fabich opowiedział o ich starcie w Mistrzostwach Europy, a wicedyrektor ZPS Arkadiusz Górski podziękował i pogratulował. Były wielkie brawa.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Benefis Pawła Orkisza. U studni

  Koncert formacji U studni. Fragment benefisu z okazji 30-lecia Grupy Pass oraz 40-lecia działalności estradowej Pawła Orkisza (2014)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 18 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – In Memoriam 2015

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

 • 20:30 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu