Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Zdobyli medale w Mistrzostwach Europy

Troje uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych w warcabach stupolowych. Spisali się znakomicie – zdobyli cztery medale – trzy w kategoriach indywidualnych i srebrny w rywalizacji drużynowej.

W ubiegłym roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Tczewie odnieśli sukcesy w Mistrzostwach Polski, a także w Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych w warcabach. W tym roku kontynuują znakomitą passę.
Niedawno w miejscowości Firlej koło Lublina odbyły się piąte Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w warcabach stupolowych. Reprezentantami Polski na tych zawodach były siostry Iwona i Patrycja Urbaniak z ZPS w Tczewie, także absolwent tej placówki Maciej Pelpliński oraz uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie Bartosz Szlachcikowski. Ich szkoleniowcem, zarazem nauczycielem, jest Krzysztof Fabich. W przygotowaniach do mistrzostw i na samej imprezie grupą opiekowali się także Aleksandra Dębiak i Jan Świrbutowicz.

Przedstawiciele powiatu tczewskiego na mistrzostwach Europy poradzili sobie znakomicie. Iwona Urbaniak zdobyła srebrny medal indywidualnie wygrywając między innymi z faworyzowaną zawodniczką z Rosji. Była też w polskiej drużynie wraz Maciejem Pelplińskim i Bartoszem Szlachcikowskim, która to drużyna zdobyła srebrny medal. Pelpliński został wicemistrzem Europy spesholimpik w kategorii mężczyzn, a siostra Iwony – Patrycja zdobyła indywidualnie brąz.

Na mistrzostwa Europy ekipa z placówek powiatu tczewskiego mogła pojechać dzięki dofinansowaniu ze starostwa powiatowego. Na uroczystym apelu z okazji Dnia Patrona ZPS – Jana Pawła II, medaliści warcabowych mistrzostw Europy zostali szczególnie uhonorowani. Krzysztof Fabich opowiedział o ich starcie w Mistrzostwach Europy, a wicedyrektor ZPS Arkadiusz Górski podziękował i pogratulował. Były wielkie brawa.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM