Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Zdobyli medale w Mistrzostwach Europy

Troje uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych w warcabach stupolowych. Spisali się znakomicie – zdobyli cztery medale – trzy w kategoriach indywidualnych i srebrny w rywalizacji drużynowej.

W ubiegłym roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Tczewie odnieśli sukcesy w Mistrzostwach Polski, a także w Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych w warcabach. W tym roku kontynuują znakomitą passę.
Niedawno w miejscowości Firlej koło Lublina odbyły się piąte Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w warcabach stupolowych. Reprezentantami Polski na tych zawodach były siostry Iwona i Patrycja Urbaniak z ZPS w Tczewie, także absolwent tej placówki Maciej Pelpliński oraz uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie Bartosz Szlachcikowski. Ich szkoleniowcem, zarazem nauczycielem, jest Krzysztof Fabich. W przygotowaniach do mistrzostw i na samej imprezie grupą opiekowali się także Aleksandra Dębiak i Jan Świrbutowicz.

Przedstawiciele powiatu tczewskiego na mistrzostwach Europy poradzili sobie znakomicie. Iwona Urbaniak zdobyła srebrny medal indywidualnie wygrywając między innymi z faworyzowaną zawodniczką z Rosji. Była też w polskiej drużynie wraz Maciejem Pelplińskim i Bartoszem Szlachcikowskim, która to drużyna zdobyła srebrny medal. Pelpliński został wicemistrzem Europy spesholimpik w kategorii mężczyzn, a siostra Iwony – Patrycja zdobyła indywidualnie brąz.

Na mistrzostwa Europy ekipa z placówek powiatu tczewskiego mogła pojechać dzięki dofinansowaniu ze starostwa powiatowego. Na uroczystym apelu z okazji Dnia Patrona ZPS – Jana Pawła II, medaliści warcabowych mistrzostw Europy zostali szczególnie uhonorowani. Krzysztof Fabich opowiedział o ich starcie w Mistrzostwach Europy, a wicedyrektor ZPS Arkadiusz Górski podziękował i pogratulował. Były wielkie brawa.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter