Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Yellow Horse i Majlo w Tczewie

W sobotni wieczór w naszym mieście odbyły się dwa ciekawe muzyczne wydarzenia. W ramach projektu okno na Kulturę w Warsztatowa Cafe wystąpił Majlo. W Zagłębiu Artystycznym Centrum Kultury i Sztuki koncert dała rockowa formacja Yellow Horse.

W Zagłębiu Artystycznym Centrum Kultury i Sztuki ucztę mieli fani klasycznego rockowego brzmienia. Zespól Yellow Horse nawiązuje klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko… Ich debiutancki album „Lost Trail” łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka.
Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też… nasze Bieszczady. W Tczewie zespół wystąpił a mniejszym – akustycznym składzie.

MaJLo – pod tym pseudonimem kryje się Maciej Milewski – niezależny twórca muzyczny z Gdańska. Jest twórcą poszukującym róznych form wyrazu. Zaczynał od autorskiego projektu jazzowego, jako kompozytor może poszczycić się także tworzeniem muzyki do sztuk teatralnych i filmów.
Od roku 2015, już jako MaJLo, jest producentem muzyki indie/electro/pop. Już pierwszy singiel „Lights” pochodzący z epki „Reverse”, a nagrany razem z Ralphem Kaminskim zaistniał wyraźnie nie tylko na polskich playlistach, ale również na wielu zagranicznych kanałach muzycznych. W 2017 roku ukazała się pierwsza długogrająca debiutancka płyta „Over The Woods”, która od razu zaowocowała zaproszeniem na koncerty przez takie festiwale jak m.in Open’er czy Spring Break.

MaJLo na swoich albumach pełni rolę zarówno kompozytora, producenta, realizatora ale także jest wykonawcą większości partii instrumentalnych. Podczas kameralnego koncertu w Warsztatowej towarzyszył mu na instrumencie klawiszowym Szymon Brunos.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM