Zakończyła się rewitalizacja krzyżackich murów obronnych przy ul. Wodnej oraz Podmurnej. Prezydent Tczewa chce, aby kolejne fragmenty także zostały wyremontowane, ale przeszkodą jest to, że znajdują się one w rękach prywatnych.
W 2011 roku dokonano rewitalizacji i częściowej odbudowy murów przy ul. Podmurnej. Po ponad dekadzie trzeba było je odświeżyć, ponieważ wymagały miejscowych wzmocnień i napraw cegieł i spoin, likwidację miejscowych zawilgoceń i zanieczyszczeń muru. W najgorszym stanie były relikty przy ul. Wodnej. Stwierdzono tu liczne wady i usterki, które bez wykonania niezbędnych zabezpieczeń i napraw mogły spowodować zagrożenie życia i zdrowia ludzi. Zadanie zrealizowała firma Fiala Łukasz Zakarczemny z Gdańska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Inwestycja jest już praktycznie zakończona – pozostało jeszcze tylko odwodnienie i odbiory.
Prezydent Tczewa, który prywatnie jest miłośnikiem historii miasta i byłym koordynatorem Dawnego Tczewa, przypomina, dlaczego do naszych czasów przetrwało tak mało widocznych murów, mimo że dawniej otaczały one całe Stare Miasto.