Na ten moment czekało wielu miłośników kultury. W sobotę i niedzielę odbył się Weekend Muzeów, któremu towarzyszyło obluzowanie niektórych epidemicznych obostrzeń. Mieszkańcy Tczewa po długiej przerwie mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych między innymi przez Fabrykę Sztuk.
Ubiegłoroczna Europejska Noc Muzeów odbyła się w przestrzeni wirtualnej. W tym roku po ustąpieniu trzeciej fali koronawirusa, placówki muzealne wreszcie mogły otworzyć swoje drzwi. Tematem przewodnim Weekendu Muzeów w Fabryce Sztuk była liczba 761.
Jedna ze stacji Gry Miejskiej znajdowała się na pl. Hallera przy kamienicy, w której urodził się znany tczewianin Johann Reinhold Forster, a inna na bulwarze w okolicy Mostów Tczewskich. Z atrakcji Fabryki Sztuk można było skorzystać zarówno na dziedzińcu jak i wewnątrz budynku. Mieszkańcy mogli zobaczyć na własne oczy przetłumaczone na język polski pergaminy, spisane równo 170 lat temu z okazji rozpoczęcia budowy Mostu Tczewskiego.
Weekend Muzeów miał również swoją odsłonę online dzięki współpracy Fabryki Sztuk z innymi instytucjami. Materiały zamieszczone w internecie także wiązały się z historią Tczewa. Dodatkową atrakcją był koncert online Cuarteto Re! Tango.
Podczas Weekendu Muzeów swoje drzwi otworzyły również sąsiednie placówki należące do Narodowego Muzeum Morskiego, czyli Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków. Dyrektor Fabryki Sztuk bardzo cieszy się, że pandemia powoli ustępuje i co za tym idzie, że placówki kulturalne mogą ponownie zapraszać gości do swoich wnętrz.